Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Urbanova premiéra sa odkladá

František Urban. Na svoju premiéru si musí počkať. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 7. feb 2015 o 00:00

Iuventa dnes proti Veselí nehrá, v tábore hostí vypukla chrípková epidémia.MICHALOVCE. Nový lodivod Iuventy Michalovce František Urban, ktorý sa v utorok stal nástupcom Ukrajinca Borysa Petrovského, si musí na svoj premiérový zápas v pozícii hlavného trénera slovenského majstra ešte niekoľko dní počkať.

Dnešný súboj Zemplínčaniek s Veselí nad Moravou sa totiž neuskutoční, pretože v tíme hosťujúceho HC, ktorý vedie exmichalovský kouč Ján Packa, vypukla chrípková epidémia.

Pikantný duel žiaka s učiteľom, keďže Urban s Packom tvorili trénerský tandem Iuventy v sezóne 2012/13, sa tak odkladá.

Začne až v Olomouci

Celok z Moravy včera napoludnie odoslal mail vedeniu WHIL i Iuvente s kópiami potvrdení o „nemoci“ sedmičky hráčok Lekešovej, Štetákovej, Slovákovej, Vysloužilovej, Gajdošíkovej, Nejezchlebovej a Jaškovej spoločne s potvrdením od krajského hygienika o výskyte chrípkovej epidémie v okrese Hodonín.

Vzápätí prišlo aj zo zväzu potvrdenie o tom, že stretnutie sa v pôvodnom termíne neodohrá.

„Musíme rešpektovať rozhodnutie zväzu, hoci sme sa na súboj aj trénera Packu tešili. Dievčatá boli pripravené, namiesto zápasu tak budú mať iba tréning. O náhradnom termíne sme sa ešte so súperom nebavili, ale dohrávka by sa mala uskutočniť v niektorú stredu. Musíme nájsť vhodný termín a dohodnúť sa s Veselí,“ uviedol športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny. Tréner Urban si tak svoju premiéru odkrúti až na budúci týždeň na ihrisku Olomouca.

„Povýšenie“ nečakal

Keď sa začiatkom tohto týždňa František Urban dozvedel, že Borys Petrovskyj skončil a on sa stal jeho nástupcom, zostal veľmi prekvapený.

„Nečakal som, že vedenie klubu urobí takú ráznu zmenu. Je však pravda, že herný prejav aj napriek výsledkom nebol dlhodobo optimálny, ale nevedeli sme, kde je chyba. Avšak viesť prvé družstvo Iuventy z pozície hlavného trénera je pre mňa výzva. Mám pred tým rešpekt, ale nechýba mi chuť niečo dokázať a posunúť sa ďalej,“ povedal nový šéf realizačného tímu žlto-modrých, ktorý si je vedomý toho, že bude pod veľkým tlakom, lebo Iuventa má vždy len tie najvyššie ambície.

„Klub vie, čo chce, pracuje na vysokej úrovni. Ciele sú jasné, s tými som sa oboznámil ešte pred začiatkom sezóny a stotožňujem sa s nimi. Družstvo na to máme, len si dievčatá musia znovu začať veriť,“ konštatoval F. Urban.

Súvisiace články