Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Urbana rozhorčila kritika na jeho adresu

Najrýchlejší Slovák na MMM. Jozef Urban a jeho víťazné gesto. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 3. okt 2016 o 22:00

Ako to v skutočnosti bolo s vlajkou?

KOŠICE. Najrýchlejší slovenský bežec na 93. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach Jozef Urban mal na svojom profile na jednej zo sociálnych sietí bezprostredne po dobehnutí do cieľa množstvo blahoželaní a pozitívnych príspevkov.

Medzi nimi sa však našiel aj jeden neprajnícky, na ktorý vytrvalostný bežec musel reagovať.

Bežkyňa Adriana Vitková síce v úvode svojho príspevku najskôr zablahoželala Urbanovi k dosiahnutému výsledku, no následne sa kriticky vyjadrila k udalosti, ktorá sa odohrala tesne pred cieľom košického maratónu.

„Gratulujem k peknému času a osobáku, ale hádzať vlajku na zem nie je hodné slovenského reprezentanta!“ napísala Vitková na Urbanovom profile na sociálnej sieti.

Vyžiadal si ospravedlnenie

Reakcia od samotného bežca na seba nenechala dlho čakať. Ešte v rovnaký deň v noci sa na úvod poďakoval všetkým, ktorí mu držali palce a následne sa vyjadril k spomínanej kritike na svoju osobu.

„Sú tu ľudia, ktorí mi nepriali a neprajú mi ani teraz. Chcem podotknúť hlavne Adriana Vitková, ktorá narážala na moment, keď som šiel do cieľa a veľmi som si želal dobehnúť konečne s vlajkou. Keď mi cyklista asi 100 m pred cieľom vlajku podal, v tej chvíli som bol šťastný, je to sen každého pretekára, ktorý môže niesť svoju štátnu vlajku. Stalo sa ale to, čo sa nemalo stať – vlajočka bola zle pripnutá na palici a keď som ju zdvihol nad hlavu a nestihol som s ňou ani zamávať, vlajka vyletela z palice. Zahodil som prázdnu palicu, ale bez vlajky, ktorá odpadla predtým. Azda nepobežím do cieľa s prázdnou palicou v ruke,““ objasnil smolný moment Jozef Urban, ktorý si od Vitkovej vyžiadal verejné ospravedlnenie.

K tomu došlo včera ráno a ako sa zdá, celá kauza sa tým nateraz uzavrela.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.