Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Urban skončil predčasne svojej angažmán v cyperskom Paralimni

TASR|28. dec 2004 o 09:14

Košice 28. decembra (TASR) - Slovenský futbalový legionár Martin Urban, ktorý pôsobil druhú sezónu v najvyššej cyperskej súťaži, predčasne ukončil svoj ...

Košice 28. decembra (TASR) - Slovenský futbalový legionár Martin Urban, ktorý pôsobil druhú sezónu v najvyššej cyperskej súťaži, predčasne ukončil svoj kontrakt v klube Enosis Neon Paralimni. "Všetko sa to zvrtlo po príchode nového trénera z Izraela, s ktorým sme si nepadli do oka," poznamenal libero, ktorý v minulom ročníku patril medzi opory Paralimni a ôsmimi gólmi prispel k celkovej ôsmej priečke v lige. Na začiatku nového ročníka odohral iba dva zápasy, potom sa zranil. Medzitým sa mužstvu prestalo dariť a funkcionári klubu sa rozhodli vymeniť trénera.

"Dotiahli iného kouča, ale dosiaľ sa táto výmena na výsledkoch neprejavila zvlášť pozitívne. Podľa mňa kvalita kádra v Paralimni zostala vysoká, no izraelský kormidelník si myslel zrejme niečo iné. Mužstvo je síce ôsme, ale len tesne nad hranicou znamenajúcou opustenie elitnej súťaže. Aj po tom, čo som sa vyliečil, som sa už do zostavy nevrátil, nedostal som na to príležitosť. Po vzájomnej dohode s predstaviteľmi Enosisu som sa rozhodol preto ukončiť svoj angažmán," prezradil bývalý hráč Lokomotívy Košice, Tatrana Prešov a MŠK Ružomberok, ktorý pôsobil aj v gréckom tíme PAS Ioannina.

Urban, ktorý sa vrátil na Slovensko, nechcel špecifikovať, či sa Cypre prípadne objaví neskôr alebo zakotví niekde inde: "Predpokladám, že ak mi vyjde to, čo mám rozrobené, na jar by som mal znovu hrať."

Súvisiace články