Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Univerziáda: Tímový šprint vyhrali Rusi, Slováci nepostúpili do finále

Andrej Segeč (vľavo) a Barbora Klementová počas odovzdávky v šprinte miešaných družstiev. (Autor: TASR)
TASR|26. jan 2015 o 16:28

V súťaži jednotlivcov v severskej kombinácii získal zlatú medailu Poliak Adam Cieslar.

ŠTRBSKÉ PLESO. Poliak Adam Cieslar získal zlatú medailu v súťaži jednotlivcov v severskej kombinácii na Svetovej zimnej univerziáde na Štrbskom Plese.

O víťazovi musel rozhodnúť až fotofiniš, pretože s Cieslarom až do samotného záveru držal krok Nemec David Welde. Bronz si vybojoval ďalší Poliak Szczepan Kupczak, Slovensko v súťaži nemalo zastúpenie.

Vo finále triumfoval ruský tím v zložení Anton Gafarov - Svetlana Nikolajevová. Na na striebornú priečku odsunul krajanov Raula Šakirzianova s Annou Povoliajevovou, bronz putuje do Česka zásluhou Jana Šraila a Karolíny Grohovej.

V súťaži sa predstavili aj dva slovenské tímy, ani jeden však nepostúpil do záverečných bojov o medaily. Viac sa darilo tímu v zložení Barbora Klementová - Andrej Segeč, ktorý dosiahol v prvom semifinále šiesty najlepší čas a postup mu ušiel len o 0,43 s. V konečnej klasifikácii obsadili 11. miesto.

"Je to obrovská smola, chýbala nám necelá polsekunda na postup do finále. Škoda, pretože nám išli vynikajúco lyže, bol vynikajúci servis a mohli sme to využiť vo svoj prospech. Možno sa nám to podarí nabudúce, dali sme do toho všetko," uviedol po semifinále Segeč.

Výsledky

Beh na lyžiach, finále šprintu miešaných družstiev klasicky: 1. Rusko I (Anton Gafarov, Svetlana Nikolajevová) 19:56,98 min, 2. Rusko II (Raul Šakirzianov, Anna Povoliajevová) +3,86, 3. Česko II (Jan Šrail, Karolína Grohová) +4,78, 11. Slovensko I (Andrej Segeč, Barbora Klementová) 20. Slovensko II (Erik Urgela, Eva Segečová) - nepostúpil ido finále

Severská kombinácia: 1. Adam Cieslar (Poľ.) 26:18,3 min, 2. David Welde (Nem.) +0,00 - o víťazovi rozhodol fotofiniš, 3. Szczepan Kupczak (Poľ.) +37,5

Medailová bilancia po druhom súťažnom dni SZU Štrbské Pleso - Osrblie (zlato-striebro-bronz):