Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Unavenú veslárku chceli kolegyne vyhodiť z lode

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Ostrú kritiku médií si vyslúžila Sally Robbinsová (vpravo na snímke Reuters) , ktorá ako členka austrálskej osemveslice 500 metrov pred cieľom nedeľňajších pretekov v Aténach od vyčerpania prestala veslovať.

Austrálska osemveslica so Sally Robbinsovou (v žltom) počas tréningu. FOTO - REUTERS

Austrálčanky, ktoré vtedy atakovali medailovú pozíciu, skončili napokon posledné. Televízne zábery ukázali, ako na Robbinsovú kričia nahnevané kolegyne a nútia ju, aby v pretekoch pokračovala.

"Jednoducho som stvrdla, nedokážem si to vysvetliť," povedala Robbinsová a dodala, že okrem nadávok ju chceli kolegyne vyhodiť z lode do vody. Nevídaný spor, vybičovaný titulkami austrálskych novín, zaujal celú krajinu a emócie musel upokojovať aj premiér John Howard a prezident Austrálskeho olympijského výboru John Coates. "Tím by mal držať spolu, v dobrom i zlom. Myslím si, že kritika na adresu Sally Robbinsonovej je mierne prehnaná. Také veci sa stávajú," uviedol premiér Howard. Austrálske denníky Robbinsonovú vôbec nešetrili a okamžite jej prischla prezývka "Lay-down Sally" (kapitulujúca Sally). Ľútosť nad jej situáciou prejavil iba britský päťnásobný olympijský šampión vo veslovaní Steve Redgrave: "Bude sa cítiť tak, že podrazila kolegyne. Je mi jej ľúto," povedal. (sita)

Súvisiace články