Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Umenie musel Tatran nahradiť bojovnosťou

Peter Lipták (vľavo) zápas so Žilinou nedohral pre zranenie. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 11. mar 2013 o 23:00

S výnimkou brankára Jakuba Diviša a kapitána Petra Petráša sa ostatným darilo v zmysle predpovede počasia: striedavo – oblačno.

S výnimkou brankára Jakuba Diviša a kapitána Petra Petráša (niektoré záblesky mal pri brejkových situáciách i Ján Novák) sa ostatným jednotlivcom darilo v zmysle meteorologickej predpovede počasia: striedavo – oblačno. Jednotlivci zostali utopení doslovne i obrazne v bahne, ale našťastie zabral kolektív. Aj preto Tatran Prešov v domácom prostredí neutŕžil v uplynulom corgoňligovom kole ďalšiu porážku. V druhom polčase si o ňu ale naozaj koledoval a výpadok pripomenul hluché pasáže v daktorých stretnutiach v jesennej časti tohto ročníka.

PREŠOV. Práve na odstránení nevýrazných minút budú musieť východniari popracovať, ak sa chcú vyhnúť v ďalšom priebehu ligy podobným futbalovým nepodarkom.

Na rozdiel od Žilinčanov nevyšli na domácej strane ani striedania a Jakovlev, Hruška ani Kačala neboli takým generátorom, aby vyvinuli viac energie na strane zeleno–bielych.

A práve noví hráči v tíme MŠK spôsobili, že sa pomer síl v druhom polčase rapídne prevážil na stranu úradujúceho majstra.

Porovnávať kvalitu celého kádra v jednom i druhom tábore sa nedá, väčšia konkurencia a hodnota je jednoznačne u súpera. To je fakt a proti tomu nemožno aktuálne nič robiť.

Kým hostia si aj na náročnom teréne dovolili neraz rýchle a jednoduché kombinácie s nabiehaním do pokutového územia i dravými prienikmi či streľbou, v hostiteľskom tíme práve výraznejšia odvaha u viacerých borcov na razantný úder zväčša chýbala.

Je to o danostiach hráčov a ich myslení, ale i schopnostiach celého tímu. Mužstvo po masívnej obmene ešte zjavne hľadá svoju tvár a zrejme ešte nejaký čas potrvá, kým sa všetci nováčikovia umiestnia tam, kde majú byť.

V strede poľa operovala atypická dvojica Petráš – Lipták. Neskôr menovaný duel nedohral a po ňom sa krivkajúc vrátil k momentu, ktorý vyvrcholil zranením.

„Predskakoval som hráča, zobral som mu loptu, on ma zozadu štrajchol a zle som potom dopadol na ľavú nohu. Cítil som, že mi niečo povolilo, väzy sa natiahli,“ rozhovoril sa Peter Liptá.

Poťažkal si na to, že na takomto trávniku lopta odskakovala, bolo zložité ju skrotiť. „Bol to boj, a nie ľúbivý futbal.“

Trápenie pre hráčov i divákov

Chválabohu aj za bod. Tak si hovorili zrejme tréneri, hráči i fanúšikovia Tatrana.

Žilinčania potvrdili, že napriek aktuálnemu postaveniu v pelotóne je to celok, ktorý vie, čo chce.

„Pripravovali sme sa na nich, ale i tak mali dostatok šancí. Takže nerozhodný výsledok bol pre nás skôr víťazstvom.“

Aj tento záložník priznal, že daktoré chvíle vyzneli pre domácich sympaticky, ale potom ich vystriedali nevýrazné momenty.

„Čeliť svižnému spôsobu hry rivala – to nás obralo o obrovské kvantum síl. To sa neskôr premietlo do našej nedostatočnej aktivity.“

Keby boli všetci maximalisti a záležalo by im na tom, aby sa hráči vytiahli a diváci zabavili, Corgoň liga by sa na takýchto ihriskách hrať nemala.

Kým sa ale dostaneme k ideálnejším podmienkam, musíme si pretrpieť i podobné horory. „Pre aktérov je to trápenie. Rovnako tak pre tých, čo prídu povzbudzovať.“

Takže tréneri oboch celkov mohli vyzdvihnúť hlavne charakter a morálku zverencov, ktorí bojovali nielen s protihráčmi.

Ak je vyzdvihovaná iba bojovnosť, je to málo na to, aby súboj naplnil očakávania kladené na takúto súťaž.

„Pred stretnutím sme si hovorili, že treba eliminovať prednosti hostí. Neskôr zdôraznené bolo aj to, aby sme hrali so srdcom a vyvážili tak to, že nie všetko nám vychádzalo. Bolo treba ísť naplno a spoliehať sa na to, že sa chytíme. Každý robil maximum, nikto nemôže nikomu nič vyčítať,“ pripomenul P. Lipták a priznal, že je rád, pokiaľ ho neustále diriguje taký skúsený borec ako Petráš.

Súhlasil s tým, že hostia boli technickejší, rýchlejší, obratnejší, pohyblivejší a na rozdiel do Prešovčanov častejšie strieľali, pričom práve za týchto okolností pokusy zo strednej i väčšie vzdialenosti mohli narobiť nejakú šarapatu.

„Určite aj naše mužstvo má rozhodne na viac. V Košiciach to nebolo ono, ani proti Žiline, som ale presvedčený, že to ešte príde.“ Treba teda veriť, že už sa začne najbližšie blýskať aj na lepšie časy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.