Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Ullrich si pri neúčasti Armstronga v Aténach verí

TASR|13. aug 2004 o 11:34

Atény 13. augusta (TASR) - Nemecký cyklista Jan Ullrich môže pri neúčasti Američana Lance Armstronga v sobotu na olympijskej trati v Aténach obhájiť titul ...

Atény 13. augusta (TASR) - Nemecký cyklista Jan Ullrich môže pri neúčasti Američana Lance Armstronga v sobotu na olympijskej trati v Aténach obhájiť titul spred štyroch rokov.

Šesťnásobný víťaz Tour de France Armstrong dal pred olympiádou prednosť rodine a Ullrich sa tak zbavil jedného z vážnych konkurentov. "Olympiáda ma neuveriteľne motivuje," povedal štrtý cyklista z tohtoročnej Tour, ktorý do Atén prišiel po tréningu v 35-stupňových horúčavách na Kréte. Najväčším súperom Nemca v boji o olympijské zlato bude zrejme jeho tímový kolega Kazach Alexander Vinokourov. "Mám dobrú formu a túžim po olympijskej medaile," vyhlásil Kazach.

O deň neskôr sa o ďalší titul pokúsi aj Holanďanka Leontien Zijlaard-Van Moorselová, ktorá bola v Sydney s tromi zlatými a jedným bronzom najúspešnejšou cyklistkou. "Nebudem pod žiadnym tlakom. Už jedna zlatá medaila bude fantastickým úspechom," skonštatovala 34-ročná Holanďanka, ktorú odborníci favorizujú aj v 24-kilometrovej časovke.

Súvisiace články