Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Ulivieri štvrtým trénerom v Serii A s výpoveďou v tejto sezóne

TASR|24. feb 2003 o 14:16

Turín 24. februára (TASR) - Taliansky futbalový klub AC Turín vyhodil v pondelok trénera Renza Ulivieriho reagujúc tak na sobotňajší zápas najvyššej ...

Turín 24. februára (TASR) - Taliansky futbalový klub AC Turín vyhodil v pondelok trénera Renza Ulivieriho reagujúc tak na sobotňajší zápas najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A s AC Miláno, ktorý musel rozhodca predčasne ukončiť pre zúrivé vyčíňanie fanúšikov domácich.

Ulivieri sa stal štvrtým trénerom v Serii A, ktorý si predčasne musel pakovať kufre. Pred ním postihol takýto osud trénerov Coma a Regginy, ako aj jeho predchodcu Giancarla Camoleseho. Náhradou by sa mal stať bývalý kapitán Turína, dnes 54-ročný Renato Zaccarelli. "Stolička sa podo mnou kymácala už niekoľko týždňov. Ospravedlňujem sa, že som nedokázal loď dostať do správneho kurzu," povedal 61-ročný Ulivieri. V sobotu policajné zložky použili na nespratných fanúšikov Turína slzotvorný plyn, ktorý zasiahol aj niektorých hráčov. V čase prerušenia zápasu viedlo milánske AC už 3:0. O osude zápasu rozhodne vedenie Talianskej futbalovej ligy v pondelok, predpokladá sa však, že stretnutie skontumujú v prospech Milánčanov.

Súvisiace články