Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Úľava v Čermeli: Útočník Škutka im spadol z neba

Dávid Škutka. V Košiciach sa môže dostať opäť do pohody. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 9. júl 2014 o 22:00

V košickom MFK momentálne zažívajú krízu v ofenzívnych radoch.

V košickom MFK je momentálne „útočnícka kríza“. Aj keď na súpiske žlto-modrých je niekoľko mien s touto futbalovou profesiou, reálne je trénerom k dispozícii len 22-ročný Tomáš Kubík. Dvojica Ján Novák a Ajdin Redžič nemá ešte v poriadku papierové formality, a duo Nermin Haskič a Oumar Diaby laboruje so zranením.

KOŠICE. Tesne pred ligou, domácou i európskou, to trénerom Látalovi a Nečekovi na nálade rozhodne nepridá, ale možno im ju predsa trochu vylepší neobvyklý prírodný úkaz - jeden útočník im doslova padol z neba, na košickom trávniku „pristál“ v utorok bývalý strelec MFK Dávid Škutka.

S padákom (či rogalom) vo farbách pražskej Slavie, kde z Košíc koncom roka 2012 prestúpil. Kmeňový hráč Pražanov bol v minulej sezóne (v druhej polovici) na hosťovaní v Baníku Ostrava, ale pre zranenie (prasknutý meniskus) ju nedohral.

Po operácii kolena u lekára MFK Košice Ľubomíra Jacka v Prešove sa obzeral po novom pôsobisku, kde by mohol hosťovať (zmluvu so Slaviou má ešte na 2,5 roka), a najreálnejšie sa zrejme javí návrat do Košíc. Dávid má predstavu, že na pol roka...

„Nebude to polročné, ale ročné hosťovanie, o ktorom rokujeme s pražskou Slaviou,“ vraví Marcel Podolák, ktorý má v košickom klube pod palcom transfery hráčov.

„V utorok sme sa s nimi spojili a predbežne sme už dohodnutí, že Dávid Škutka bude u nás rok. Vedenie Slavie nám nekladie do cesty žiadne prekážky. Myslím si, že pre Dávida je to momentálne asi najlepšia a najserióznejšia ponuka, akú mohol dostať, a on s ňou súhlasí. V Slavii nehrával až tak veľa, ani hosťovanie v Baníku, pre to zranenie, nebolo najideálnejšie, a ten rok v Košiciach bude preňho asi najschodnejšia cesta ako sa výkonnostne dať dokopy, opäť sa dostať na takú úroveň, na akej bol vtedy, keď odtiaľto odchádzal, ako druhý najlepší ligový strelec. Myslím si, že za tri-štyri týždne môže byť opäť v pohode, a bude trénerom k dispozícii. Sľubujeme si od neho, že nám v tejto sezóne pomôže, aj preto je z toho ročné hosťovanie, pol roka by bolo málo.“

Papierovačky finišujú

Liga je už tiež na spadnutie (už túto sobotu ju Košičania začínajú doma s Banskou Bystricou), aj európsky „mač“ s Libercom sa blíži (vo štvrtok 17. júla), a vrásky na čele trénerov, ktoré spôsobujú útočníci, by sa mohli dovtedy aspoň čiastočne vyrovnať. „Papierovačky“ okolo Slovinca Ajdina Radžiča i Jána Nováka vraj už finišujú...

„V prípade slovinského útočníka sa papierové formality so slovinským futbalovým zväzom už dokončujú. Jeho registrácia by mala byť dotiahnutá do soboty, aby bol trénerom k dispozícii už na ligový zápas s Banskou Bystricou, a samozrejme aj na Európsku ligu s Libercom. Ohľadom Jána Nováka sme s Tatranom Prešov stále v rokovaní. Momentálne sú u nás na skúške aj ďalší chlapci (defenzívny stredopoliar z Čiernej Hory a ofenzívny stredopoliar z Arménska - pozn. red.), ale prišli iba na začiatku tohto týždňa, a tréneri ich potebujú vidieť dlhšie, aby sa rozhodli, či tu zostanú, alebo nie. Takže, dá sa povedať, že v doplňovaní kádra naozaj finišujeme,“ vraví Marcel Podolák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.