Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ulakomil sa nie na rekordnú gážu, ale na trofej

Sportnet|Publikované 24. júl 2008 o 22:00

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.skKrôčik, ktorý delil Mariána Hossu od zisku Stanleyho pohára, nášho hokejového reprezentanta už nemáta.

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.sk

Krôčik, ktorý delil Mariána Hossu od zisku Stanleyho pohára, nášho hokejového reprezentanta už nemáta. Dramatická finálová séria uplynulého ročníka NHL zostala v "skrinke", kam si ukladá nezabudnuteľné zážitky z ľadu. Ale teraz nemyslí na to, či sa mu podobná príležitosť ešte naskytne. Skôr si užíva leto, oddychuje, vychutnáva obdobie relatívneho voľna. Po návrate z dovolenky zamieril domov do Trenčína, kde sa už pomaly pripravuje na novú sezónu.

TRENČÍN. Ani počas týchto mesiacov však nezaháľa a na nedostatok aktivít sa nemôže sťažovať. Chodí na rôzne exhibičné a charitatívne akcie, kde hrá golf, tenis, futbal. Onedlho vykorčuľuje aj na ľad.

Všade by ho chceli vidieť

Chce byť pánom svojho času a niektoré akcie musí s ľútosťou odrieknuť. Chceli by ho vidieť všade, no to by sa musel rozkrájať, aby to všetko postíhal. "Som rád, ak si nájdem čas na najbližších. Bol u nás aj dedo a neskôr vycestujem do Smižian za ním zase ja," poznamenal 29-ročný útočník a syn trénera Popradu Františka Hossu. Za ním vraj však pod Tatry nezájde, lebo ako povedal, otec má dosť svojich starostí. Na otázku, či vedno predebatovali skutočnosť, že Hossa st. je zase v realizačnom tíme štátneho celku ako asistent trénera Jána Filca, dodal, že ani veľmi nie. "Keď sme boli doma spolu, tak to ešte nebolo celkom dotiahnuté, ako o tom informovali médiá. Pokiaľ ide o voľbu nového kormidelníka reprezentácie, myslím si, že to bola dobrá voľba, lebo pán Filc predtým dosiahol výborné výsledky. Ľudia mu dôverujú a hráči tiež. Podstatné však pre úspešnosť na majstrovstvách sveta bude, aby prišlo silné jadro hráčov z NHL, lebo to je kľúčový okamih. Pokiaľ sa tak nestane, sila národiaku upadá. To sa ukázalo aj naposledy v Kanade," poznamenal M. Hossa. Jeho brat Marcel opustil profiligu a zamieril k trénerovi Júliusovi Šuplerovi do Dinama Riga. Súrodenci sa tak od seba vzdialia. "Neberieme to dramaticky, taký je hokejový život. Aj mamka už tak často za nami do zámoria necestovala a určite to neovplyvní jej kontakty s nami."

Blesková dohoda

Bleskovo po otvorení trhu sa tento skvelý hráč upísal Detroitu Red Wings. Nepredpokladal, že sa spečatenie nového angažmán bude naťahovať dlhšie? "Keby som to ja chcel, tak to tak skoro nebude, no rýchle som sa rozhodol. Nemalo význam špekulovať." Veľa sa hovorilo o tom, kam sa Marián vyberie v ďalšom období. Dokonca v Pittsburghu urobili aj zmeny na súpiske, aby ho prehovorili. Ani zamýšľaný solídny balík peňazí (zmluva na 7 rokov za 50 miliónov dolárov) ho neoslovil. Rovnako nepochodili ani zástupcovia Vancouveru, Bostonu, Montrealu. Najviac sa pochlapil Edmonton, ktorý mu navrhol 9-miliónovú gážu. Rekordný zárobok napokon nebude, tento skvelý krídelník uprednostnil ambície pred peniazmi. Ako ale povedal pre agentúry, možno o rok bude rozmýšľať inak. Teraz iste aj pod vplyvom uplynulej finálovej série sa "ulakomil" na vidinu zisku najcennejšej trofeje. Červené krídla na to majú potenciál aj v ďalšom období a Hossa zapadá do ich zámerov. Nie nadarmo sa stal s odhadovaným platom 7,4 milióna lídrom tímu podľa výšky honoráru. "Každý vie, že Detroit má skvelý tím nabitý skvelými hráčmi. Takže hokejová kvalita zavážila pri mojom úsudku. Uprednostnil som možnosti a šance na vybojovanie Stanleyho pohára," uzavrel tému novej zmluvy slovenský legionár, ktorého hráčsky cveng je čoraz zvučnejší. Nie nadarmo tréner aktuálneho držiteľa pohára Mike Babcock si mädlí ruky a povedal, že náš zástupca je extratrieda v rýchlosti narábania s pukom, pri ofenzívnych ťahoch i v defenzívnych povinnostiach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.