Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Ukrajina - Slovensko 27:24 v 1. zápase play off o ME 2006 - SÚHRN

TASR|28. máj 2006 o 19:06

Kyjev 28. mája (TASR) Slovenské hádzanárky prehrali v prvom zápase play off o postup na decembrové majstrovstvá Európy v nedeľu v Kyjeve s domácou reprezentáciou ...

Kyjev 28. mája (TASR) Slovenské hádzanárky prehrali v prvom zápase play off o postup na decembrové majstrovstvá Európy v nedeľu v Kyjeve s domácou reprezentáciou 24:27 a do domácej odvety, ktorá je na programe v sobotu 3. júna o 17.00 v Trenčíne, pôjdu so sľubným trojgólovým mankom.

UKRAJINA SLOVENSKO 27:24 (17:12)

Zostavy a góly

Ukrajina: Timošenková, Voroncovová Siukalová 2, Burmistrovová, Sakadová, Sokolová, Šucká 5, Liapinová 8, Lajuková, Reznirová 2, Rajcheľová 3, Šimkuteová 4, Jacenková 2, Vergeliuková 1

SR: Gubová, Sůkalová Uhráková, Stuparičová 1, Farkašová, Beňušková 8/4, Školková, Halásová, Hrabovská 2, Caltíková 2, Mravíková 3, Tóthová 2, Dittelová, Oborilová 6.

Vylúčenia: 4:2, 7m hody: 9/8 - 4/4, rozhodcovia: Herczeg, Südi (obaja Maď.), 1500 divákov.

Zápas sa začal obojstrannou nervozitou, aj keď hra mala vysokú úroveň. Do stavu 4:3 držali Slovenky krok s domácimi, v následnej presilovke ale Mravíková nevyužila čistú šancu a Ukrajinky nielenže bez ujmy prežili oslabenie, ale následne išli až do päťgólového vedenia (8:3). Zverenky ukrajinského trénera Leonida Ratnera, ktorý v minulosti pôsobil aj na Slovensku, si až do prestávky tento odstup s menšími výkyvmi udržali. Kuťkove hráčky išli do druhého dejstva s odhodlaním dotiahnuť sa na súperky, no hneď prvé tri útoky zakončili nepresnou streľbou a domáce sa ľahko prepracovali až na rozdiel deviatich gólov (23:14 v 39. min). Slovenský kouč reagoval oddychovým časom a na palubovke spravil niekoľko zmien Gubovú v bránke nahradila Sůkalová, Uhrákovú na pivote Caltíková a Tóthovú na prvej spojke Hrabovská. Brankárka bratislavského Štartu sa skvele uviedla a po niekoľkých jej zákrokoch a dokonca aj zneeškodnenej sedmičke desiaty tím z vlaňajších MS poriadne znervóznel. Hosťujúce družstvo sa postupne dotiahlo až na rozdiel dvoch gólov a 30 sekúnd išlo do protiútoku. Maďarskí rozhodcovia však sporný kontakt v ukrajinskej defenzíve posúdili ako prerážanie a z následného útoku domáce vyťažili gól a teda trojgólový náskok pred trenčianskou odvetou.

Tréner SR, Tomáš Kuťka: Vieme hrať aj oveľa lepšie ako sme ukázali v Kyjeve, ale v takýchto zápasoch sa naplno prejavujú skúsenosti z vrcholných podujatí. Hoci to s nami vyzeralo už veľmi zle, musím zložiť pred dievčatami klobúk za ich bojovnosť, vďaka ktorej sme ušli hrobárovi z lopaty. Pred odvetou som optimista povzbudzuje ma práve predvedená bojovnosť a skutočnosť, ktorú si uvedomujú všetky hráčky, že v našich silách je ešte viac.

Súvisiace články