Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Ukončiť nástojčivé svrbenie prázdnych rúk

Sportnet|Publikované 14. mar 2009 o 00:00

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.skNedobrý začiatok jari nie je ničím povzbudzujúcim, ale ani žiadnou hrôzostrašnou morou, ktorá by mala sprevádzať

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.sk

Nedobrý začiatok jari nie je ničím povzbudzujúcim, ale ani žiadnou hrôzostrašnou morou, ktorá by mala sprevádzať futbalistov MFK Košice B v nasledujúcom priebehu zápolení I. ligy.

KOŠICE. Možno po nastávajúcom kole bude už zase všetko inak (aspoň z pohľadu tabuľky).

Ostro sledované duely

Preto ostro sledované budú hlavne dve merania síl. Jedno na východe, druhé zase na južnom Slovensku - konkrétnejšie na Žitnom ostrove, kde béčko D. Stredy hostí rezervu Ružomberka. Práve Liptáci sú bezprostredným rivalom našich. Stále však platí - a nielen v tomto prípade - že osud majú vo vlastných rukách Košičania. "Musíme však hrať lepšie, účelnejšie a efektívnejšie než naposledy. V zápase s Podbrezovou sme veľa toho v útočnej fáze neukázali. Neboli sme aktívni, nestrieľali sme na bránu, neohrozovali domácu obranu. Ani mne sa nehralo tak, ako by som si želal. Cestovali sme s tým, že chceme body, aby sme sa vymanili z tlaku súvisiaceho s nelichotivým postavením, ale vracali sme sa s prázdnymi rukami. Možno to bolo aj tým, že to bolo prvé vystúpenie po dlhom čase. Mužstvo je ešte nevyhrané, nezohrané," povedal Filip Serečin a dodal: "Musíme si ešte na seba privyknúť."

Pristrihnúť favoritovi krídelká

Tréner Ladislav Totkovič nedávno naznačil, že s pribúdajúcimi duelmi by forma celku mala gradovať a ustáliť sa. Treba len urýchliť fázu akéhosi sformovania herného obrazu a čím skôr zabrať naplno. Prvý domáci tohtoročný rival azda nie je najlepším liekom na zahojenie čerstvej boľačky, ale žreb si nevyberá. Naši zajtra hostia na ličartovskom ihrisku Inter. Bratislavčania sú lídrom súťaže, svoje ambície potvrdili uplynulým víťazstvom nad silnou Šaľou. Napriek rôznym rošádam v klube počas zimy celok od Dunaja nezľavil nič z toho, že sa chce vrátiť medzi corgoňligistov. "Bolo by fajn pristrihnúť vedúcemu tímu krídelká," vyjadril odhodlanie Košičanov F. Serečin. "V interistickom kádri je veľa kvalitných a skúsených borcov či v útoku, strede poľa alebo v obrane. Lenže každý súper je zdolateľný a to chceme dokázať," povedal jeden z pendlujúcich hráčov. On aj ďalší áčkari si uvedomujú, že na ich pleciach bude ležať teraz oveľa viac zodpovednosti. "Neradno dopustiť ďalšie zaváhania, ak chceme, aby béčko zostalo v súťaži," pripomenul tento futbalista.

Program 21. kola - dnes o 14.30 h: Humenné - Trenčín, Michalovce - Podbrezová, Prievidza - Rimavská Sobota, Šaľa - Lučenec, zajtra - o 10.30 h: Dunajská Streda B - Ružomberok B, Košice B - Inter.

Súvisiace články