Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ukončili tretiu fázu rokovaní. Las Vegas a Quebec mieria do NHL

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 22. aug 2015 o 07:31

Súťaž sa naposledy rozširovala v roku 2000 - o Minnesotu Wild a Columbus Blue Jackets. V najbližších rokoch by mohli pribudnúť ďalšie dva kluby.

NEW YORK. Zámorská NHL by sa v nasledujúcich rokoch mohla rozšíriť o Las Vegas a Quebec. Práve tieto mestá počas týždňa ukončili tretiu fázu rokovaní o vstupe do prestížnej hokejovej súťaže.

V Las Vegas sa momentálne dokončuje nový hokejový štadión. Slávnostné otvorenie Videotron Centre v Quebecu by sa malo uskutočniť v septembri. Práve existencia luxusnej haly je jednou z hlavných požiadaviek vedenia NHL.

V profilige v súčasnosti pôsobí tridsiatka klubov, z nich šestnásť hrá vo Východnej konferencii. Z tohto pohľadu má väčšiu šancu ako prvý uspieť Las Vegas, ktorý by prirodzene zapadol do Západnej konferencie.

Za jeho projektom stojí Bill Foley, šéf poistnej spoločnosti Fidelity National.

lasvegas_res.jpg

Na snímke z apríla 2015 obedujú robotníci z MGM Areny v Las Vegas. Práve existencia luxusnej haly je podmienkou pre vstup do NHL. FOTO - TASR/AP.

V Quebecu neutíchol záujem o hokej ani po roku 1995, keď sa vtedajší Nordiques presťahovali z kanadského mesta do Colorada. Fanúšikovia v Quebecu už niekoľko rokov snívajú o návrate NHL. Momentálne sú k nemu veľmi blízko.

Za mesto podala prihlášku spoločnosť Quebecor, ktorá vlastní televízne práva NHL pre francúzsky hovoriaci trh v celej provincii.

V Québecu v rokoch 1972 až 1995 pôsobil klub Nordiques.

Záujemcovia počas týždňa poskytli lige detaily ohľadne arén a financovania klubu. Podľa slov komisára NHL Garyho Bettmana musí nový klub zaplatiť do ligovej pokladnice expanzný poplatok päťsto miliónov dolárov.

Súťaž sa naposledy rozširovala v roku 2000. Vtedy na profiligovú mapu pribudli Columbus Blue Jackets a Minnesota Wild. Nové mužstvá by do NHL mohli vstúpiť v sezóne 2017/2018.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.