Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Uhrať dobrý výsledok, aby bolo o čo hrať v Ríme

Sportnet|Publikované 19. aug 2009 o 22:00

Hráči MFK Košice majú rešpekt, ale nie strach. Na ihrisku sa chcú pobiť o výsledok. Pre všetkých je to vrchol ich kariéry.KOŠICE. Kapitán MFK Peter Bašista s anevie dočkať, keď vybehne na ihrisko. "Je to deň, na ktorý sa všetci veľmi tešíme. Bol by som rád, keby sa ľuďom páčil zápas, ako naposledy so Sarajevom, a odchádzali zo štadióna spokojní. AS je však iný klub, no strach určite nemáme. Neboli by sme radi, keby sa už po prvom zápase rozhodlo a v odvete by už nebolo o čo hrať. Určite nepôjdeme do zápasu s tým, aby sme si vymenili dresy... Prízvukujeme si, že netreba súpera obdivovať, ale rozdať si to s ním na ihrisku. Je to sviatok a neviem sa ho dočkať."

Pred rokom na zápas dorastencov, teraz na AS

Dvadsaťročný Timon Dobias nastupoval pred rokom za prvoligovú rezervu MFK. O takomto čase pred rokom mal za sebou duel s Michalovcami a pripravoval sa na zápas v Humennom. Dnes nastúpi proti AS Rím. "Je to niečo celkom iné. Strašne sa teším na toto stretnutie. Pocity mám tie najlepšie. Teším sa na divácku kulisu, lebo by mal byť plný štadión a taktiež sa teším na futbalistov AS Rím. Prajem si, aby sme uhrali dobrý výsledok a divákom ponúkli kvalitný výkon. S čím ma odprevádzali doma? Vtipkovali, že keď bude hrať Totti, nech ho trochu prebrúsim (smiech). Želali mi, aby som si užil zápas."

V podobnej pozícii je i benjamínok mužstva, 18-ročný Kamil Karaš, ktorý zatiaľ naskakuje do duelov len ako striedajúci hráč. Ten pred rokom nehral ani za béčko. "Určite som hral nejaký dorastenecký zápas. Ak by som zasiahol do zápasu proti Rímu, tak to by bolo veľmi pekné. Uvidíme, či mi tréner dá šancu. Bodaj by sme dosiahli dobrý výsledok. Teším sa na hráčov Ríma a na atmosféru na štadióne."

Milinkovič sa teší na víťazstvo

Ján Novák naposledy v Trnave potvrdil vzostup streleckej formy, keď zaznamenal štyri góly. Nechal si nejaký presný zásah i na AS Rím? "Uvidíme. Poviem vám to zajtra po zápase (smiech). Určite to bude iný zápas, ako teraz v Trnave. Oveľa ťažší. Samozrejme, že by som rád skóroval. Musíme vyrážať zo zabezpečenej obrany do brejkov. Všetci sa tešíme na zápas."

Tradične najväčším optimistom v mužstve žlto-modrých je Marko Milinkovič. Tradičné balkánske sebavedomie prezentoval i pred zápasom: "Ja sa najviac teším na víťazstvo. Tipujem výhru 2:0. Je jedno, kto strelí gól, len aby sme vyhrali, to stačí. Rešpekt určitý bude, to je správne, ale tréma nebude žiadna. Tešíme sa na zápas. Neviem, či bude Čačak hore nohami. Rodina, známi a kamaráti vedia, proti komu hráme, držia mi palce, otec príde na zápas do Košíc."

Vrchol kariéry

Najskúsenejším hráčom MFK bude pravý obranca Stanislav Kišš. "Osobne sa veľmi teším na toto stretnutie. Pôjde o vyvrcholenie mojej kariéry. Zatiaľ je to môj najdôležitejší zápas. Dúfam, že dopadne dobre a zvládneme ho na výbornú. Samozrejme, že každý futbalista si želá dotiahnuť zápas do víťazného konca, no musíme sa reálne pozerať i na silu súpera. Verím, že budeme spokojní my na trávniku i diváci v hľadisku."

Urastený útočník Dávid Škutka si želá dobrú východiskovú pozíciu do odvety, strelený gól by bol bonus navyše. "Na stretnutie sa veľmi teším, veď taký nehráme každý deň. Do zápasu ideme s tým, aby sme niečo uhrali. Uvidíme, ako to dopadne. Veľmi si želám, aby sme strelili gól-dva a mali tak dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Keby sa mi podarilo skórovať, tak by som mal veľkú radosť. Streliť gól takémuto súperovi musí byť veľký zážitok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.