Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Uhasia už konečne smäd po úspechu?

Sportnet|Publikované 21. dec 2006 o 23:00

Poprad Už v priebehu úvodnej tretiny mu dal tréner popradských hokejistov František Hossa pokyn, aby sa rozcvičil. Keď Radovan Hurajt (na snímke

vľavo) prišiel cez prestávku do šatne, dozvedel sa, že ide do bránky namiesto Kožucha. "Stano robil čo mohol, aj tak mu to tam padalo. I tak zabránil ďalším zásahom. Avšak zrejme v záujme toho, aby ďalej netrpela jeho psychika a netrápil sa, kouč urobil zmenu." Hoci Rado dostal v ďalšom priebehu zápasu vo Zvolene "len" dva góly, nebolo to nič príjemné. Aj v tomto meraní síl však nechali spoluhráči svojich brankárov v "štichu". "Škrípe to v útoku, obrane, ale aj u nás, brankárov, to zavše nie je najlepšie."

Prekvapuje, že po lanskom ročníku, v ktorom Podtatranci vynikali práve v defenzíve, akoby zabudli na úzus, že úspešnosť sa odráža od toho, ako si tím počína vzadu. Nikto nevie, čo sa stalo a nájsť príčinu. Hoci odhodlanie prelomiť biedu je značné, želanie akosi nevychádza. "Ťažko to komentovať. V prvom rade musí si každý stopercentne plniť si úlohy a nehádzať vinu za prehry na toho druhého." Z hosťovania klubu stiahol Melicherčíka, no funkcionári avizovali, že sa obzerajú aj po posilách s maskou. Do úvahy prichádza i zámorie. Tieto informácie sa dostali tiež do šatne. "Ak mám hovoriť i za ostatných, tak sa snažíme sústrediť na vlastný výkon a nemyslíme na to, či niekto príde alebo nie. Popravde, v prvom momente som pomyslel i na to, že niekto možno odíde, ale to teraz musí ísť bokom. Prichodí nám naplno sa koncentrovať na povinnosti, odviesť čo najlepšiu robotu a podržať kolektív."

Kým v minulých ročníkoch išli o počínaní si tejto dvojice Popradu dobré chýry a neraz ich spoluhráči i tréneri chválili, prebehajúce zápolenia sú z inej kategórie. "Snažíme sa to napraviť a priblížiť sa k tomu, čo bolo." Hoci nespokojnosť s niektorými výpadkami nebola otvorene pomenovaná, predsa šéf klubu Anton Danko vyšiel s farbou von a pred časom nastavil nemilosrdné zrkadlo tomu, ako sa činia gólmani. "Má právo kritzizovať..." Hurajt ale súhlasil, že odkedy kryje chrbát kamarátovi medzi kamzíkmi, tak toto je najlabilnejší ročník. "Nevychádza to nielen nám, ale celkovo ani mužstvu." Možno práve skraty tímu akoby najťažšie znášali ochrancovia svätyne. Jedno s druhým súvisí. Kolektív je vždy vo vytržení, ak ho brankári podržia, ale aj oni potrebujú pomoc ostatných. Ak sa táto rovnováha naruší, odnáša si to bilancia.

Tá je nepriaznivá aj vo vzájomných dueloch s nastávajúcimi tromi súpermi (Trenčín, L. Mikuláš, Slovan), s ktorými sa ešte do konca roka naši stretnú. Dnes to bude rozlúčka s podtatranským divákom v stretnutí s vojakmi. Každý z hokejistov sa dušuje, že chce to jedno víťazstvo a potom už všetko zlé bude minulosťou. Bodaj by sa tak stalo. "Náš divák je zvlášť náročný. Chce vidieť dobrý hokej a víťazstvá. V poslednom čase ho ale nemáme čím potešiť, takže si vypočujeme aj ostrejšie pokriky. Hoci sa ich snažíme eliminovať, predsa sa niečo do uší dostane." Hoci odlev publika nie je taký citeľný a znalci vedia, že či sa tímu darilo viac alebo menej, približne to bolo čo do návštevnosti rovnaké (lákali akurát vychytení rivali), predsa ani verní nemajú zostať skrátka. Nehovoriac o tom, že zlá séria sa premieta i do nálady na tribúnach. "Bodaj by už nastal definitívny obrat a priblížime sa k tomu, po čom prahneme."

Posledné slovo pre trénerov

V tejto sezóne už zopárkrát išiel Hurajt na ľad v priebehu zápasu za Kožucha, stalo sa to i v opačnom garde. Naďalej však platí, že 35-ročný gólman je stále jednotkou a 24-ročný kolega dvojkou. Nepísaný zákon hovorí, že víťazná zostava sa nemení, no čo v takom prípade, ak sa udeje rošáda? Kto dostane prednosť v ďalšom vystúpení borec, čo začal chytať alebo ten, ktorý duel dochytal? "Je to na rozhodnutí trénerov, majú posledné slovo. Tí si to premyslia a dnes ráno nám oznámia, kto pôjde do bránky," konštatoval Rado.

Foto: TASR

cesta/šport/Hurajt

Pre grafika: glosička do rastra!!!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.