Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

UFC: Päťkolová vojna v prospech Vettoriho, Costa hovorí o zranení

Marvin Vettori. (Zdroj: USA Today Sports)
SvetMMA|24. okt 2021 o 12:27 (aktualizované 24. okt 2021 o 12:52)

Zápas prekvapenie nepriniesol.

LAS VEGAS. Týždeň pred nabitým turnajom UFC 267 prišla najvýznamnejšia americká organizácia zmiešaných bojových umení s menším podujatím UFC Vegas 41.

V hlavnom zápase večera sa predstavili dvaja elitní bojovníci Marvin Vettori a Paulo Costa.

Obaja bojovníci sa v posledných zápasoch neúspešne pokúšali poraziť šampióna strednej divízie Israela Adesanyu, a tento duel mal byť akýmsi stretom o post dvojky divízie.

Duel kvôli váhovým problémom Costu musel nakoniec prebehnúť vo vyššej váhovej kategórii do 93 kilogramov.

Tvrdé výmeny, vojna o každý centimeter

Samotný súboj priniesol päťkolovú vojnu a neustálu akciu od oboch oboch zápasníkov, ktorá sa priebežne prelievala zo strany na stranu. 

Hoci to už po nasadení vysokého tempa od Vettoriho vyzeralo v prvom kole pre Costu nie veľmi dobre, v druhom kole nabral druhý dych a dokázal kontrovať tvrdým high kickom, ktorý ho vrátil do hry.

Vo všeobecnosti sa Brazílčan spoliehal na kopy na telo a hlavu zo zadnej nohy.

V druhej päťminútovke sa rozhodca duelu Jason Herzog rozhodol strhnúť bod Costovi za eye-poke. Práve spomínaný strhnutý bod sa v konečnom zúčtovaní ukázal ako dôležitý. 

28-ročný Talian sa oproti svojmu súperovi spoliehal na skvelú kondíciu. Aj keď nedokázal konkurovať svojmu protivníkovi v sile úderov, jeho doménou bol pohyb a zvyšovanie tempa zápasu.

Záver súboja patril rodákovi z brazílskeho Belo Horizonte, keď sa snažil čo najrýchlejšie pod paľbou úderov ukončiť duel.

Na vine bolo zranenie, White má pre Costu odporúčanie

Aj keď Vettori podľa bodových rozhodcov posledné kolo ťahal za kratší koniec, v celkovom hodnotení to bol on, kto sa po dvadsiatich piatich minútach radoval z výhry.

Marvin Vettori si pripísal dôležitý krok k ďalšej titulovej šanci v divízii do 84 kilogramov. Na druhej strane Costa aj po problémoch s váhou bude podľa prezidenta UFC Danu Whitea najbližšie zápasiť v poloťažkej divízii.

Bol som ťažší, pretože som posledné týždne nemohol trénovať. V prípravnom kempe som mal zranenie bicepsu, ale na to sa nechcem vyhovárať.

Myslím, že som vyhral. Nechápem prečo mi rozhodcovia dali bod dolu. V druhom kole som bol blízko ukončenia, ale Vettori bol dobrý držiak,“ povedal na pozápasovej konferencii Paulo Costa na margo zápasu a problémom s váhou.

Súvisiace články