Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Islam Makhachev a Khabib Nurmagomedov. (Zdroj: UFC, Zuffa)
Adrián Mečiar|7. mar 2021 o 05:40

Islam Makhachev dominuje po vzore Khabiba Nurmagomedova.

1. kolo

Zápas samozrejme otvárame v postoji, ale uvidíme, ako dlho bude súboj prebiehať na nohách. Dober je veľmi nebezpečný a trochu prehliadaný zápasník, Makhachev zrejme nebude chcieť čosi riskovať. A je to tu. Po minúte prichádza prvý úspešný takedown zo strany Islama Makhacheva, chránenca Khabiba Nurmagomedova.

Makhachev sa nikam neponáhľa, pomaly pracuje na vylepšení pozície. Dober sa musí vysporiadať s veľkým tlakom, no malým víťazstvom pre neho je, že sa mu darí nepúšťať Makhacheva do dominantnejších pozícií. 

Makhachev je však stále o krok vpred a v závere kola hrozí armbarom. Dober sa „dožil“ prestávky, no je jasné, kto je lepším zemiarom.

2. kolo

Dober sa snažil využiť začiatok kola, ale Makhachev si dal pozor a sme znova na zemi. Pokračujeme v podobnom trende, Makhachev kontroluje duel. Pomaly, postupne z Dobera vysáva život.

Eliminuje akékoľvek riziko, zároveň jasne dominuje. Pravdepodobne sa bavíme aj o dvojbodovom rozdiele, teda hodnotení 10-8 v Makhachevov prospech.

3. kolo

Posledných 5 minút, Dober potrebuje ukončenie, ktoré by ho v tejto chvíli vykúpilo. Najlepšiu šancu zrejme premrhal, Makhachev ho po niekoľkých sekundách vzal na zem.

Dober sa nevzdáva, uchytil kimuru, no Makhachev si to postrážil. A je koniec! To je neskutočné, Islam Makhachev ukončuje zápas submisiou, akú nikto nečakal. Oficiálne to bude arm-triangle, no veľmi ojedinelým štýlom. Pôvodne sa zdalo, že si len ramenom pripravuje lepšiu pozíciu, no napokon z toho bolo rovno ukončenie!

Islam Makhachev poráža Drewa Dobera submisiou v 3. kole (čas 1:37).

V pozápasovom rozhovore Makhachev vyzýva Tonyho Fergusona.Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články