Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

UFC 258: Ženský duel záležitosťou Grasso!

Daniel Stankovič|Publikované 14. feb 2021 o 01:00

Aj druhom zápase po prechode do mušej váhy odchádza Mexičanka Alexa Grasso s víťazstvom.

Aj druhom zápase po prechode do mušej váhy odchádza Mexičanka Alexa Grasso s víťazstvom.

1. kolo

Barber začína meraním vzdialenosti. Súboj v klinči, Barber končí natlačená na pletive. Grasso vyzerý opticky menšia, sila by mala byť mala byť záležitosťou Barber, ktorá to ukazuje najmä na pletive. Ou! Barber trestá statickosť súperky a triafa dobré dva údery! Koniec kola. Čo sa týka úderov a celkovej aktivity, Grasso bola presnejšia.

2. kolo

Pekný calf kick na privítanie v druhom kole od Barber. Tá si vie zatiaľ dobre poradiť s údermi súperky. Pozor, asi som sa preriekol. Grasso a jej nádherné údery v pohybe! Barber toto musela cítiť! Po krátkej chvíli vracia Američanka požičané. Dobrý kop od Grasso, neštastne však končí na zemi. Nádherný pokus o armbar zo strany Mexičanky! Kto by to bol v tejto pozícii čakal? Už skúša v poradí asi tretí pokus o ukončenie, Barber sa len tak tak drží! Nie nebude to stačiť, je koniec.

3. kolo

Prvá minúta bez úderu dokazuje, že toto kolo môže rozhodnúť. Barber sa snaží byť aktívnejšia, Grasso je zas presnejšia. Sme na pletive. Pekný takedown, Mexičanka ale na zemi dlho neostáva. Barber predvádza tlak podporený údermi! Grasso sa snaží vydýchať a utiecť pred tlakom súperky! Barber práve rozpútala šialené tempo, ktorým sa snažila dohnať zameškané. Bude to stačiť? 

Na body víťazí (3x 29-28) Alexa Grasso.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články