Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

UFC 258: Usman ukončuje Burnsa v úvode tretieho kola!

Daniel Stankovič|Publikované 14. feb 2021 o 01:00

Kamaru Usman napriek ťažkostiam v prvom kole nedopustil prekvapenie a úspešne obhájil opasok weltrovej váhy!

Kamaru Usman napriek ťažkostiam v prvom kole nedopustil prekvapenie a úspešne obhájil opasok weltrovej váhy!

1. kolo

Hlavný zápas večera je tu! Kto si na konci prevezme opasok weltrovej váhy? Poďme na to. Burns je aktívnejším bojovníkom v úvode. Skvelý pravý hák, Usman je otrasený! Ďalší hák! Usmanovi sa po nezavinenom páde Brazílčana na zem, snaží skľudniť tempo zápasu. Je viditeľné, že na zem sa Nigérijčanovi ísť nechce, radšej okopáva nohy ležiaceho súpera. Burns triafa koleno, no s Usmanom to vôbec nehlo. Sme v strede oktagonu. Výbušnosť Burnsa zatiaľ diktuje tempo súboja. Pri náznaku strhu, sa Usman nádherne bleskovo narovnal a nepripustil nič zo strany Brazílčana. Prvé kolo by malo ísť pre vyzývateľa.

2. kolo

"Durinho" pokračuje v tlaku, ktorý mu vyniesol krátke ochromenie šampióna. Neskôr spomaľuje tempo. Tvrdá zadná zo strany Usmana! Burns sa kryje a snaží sa prežiť! Usman vycítil, že by to mohol ukončiť okamžite, tu a teraz! Usmanov jab naozaj vychádza, pravidelne triafa súpera a drží ho v optimálnej vzdialenosti. Len som to dopovedal a Burns sa kvôli nemu ocitá na zemi! Herb Dean to stavia do postoja. Obaja bojovníci v zostávajúcom čase ešte niečo trafili. Jasné kolo pre Usmana!

3. kolo

Boj o tretie kolo môže začať. Prvý úder (jab) posadil Burnsa a vyzerá to na koniec! Je to tak! Herb Dean je nútený ukončiť zápas. 

Na TKO v treťom kole (0:34) víťazí a ďalšiu úspešnú titulovú obhajobu, si pripisuje Kamaru Usman!

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články