Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

UEFA s prípravou na EURO 2004 spokojná, Izrael naďalej neutrálny

TASR|18. sep 2003 o 15:29

Bratislava (TASR) - Šéf Výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Gerhard Aigner vyjadril na záver "bratislavského" zasadnutia spokojnosť s prípravami ...

Bratislava (TASR) - Šéf Výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Gerhard Aigner vyjadril na záver "bratislavského" zasadnutia spokojnosť s prípravami na finálový turnaj EURO 2004 v Portugalsku. Aigner súčasne uviedol, že problematickou situáciou futbalového Izraelu sa bude podrobnejšie zaoberať pred 2. kolom Pohára UEFA (6.a 27. novembra).

"S prípravou na EURO 2004 som zatiaľ veľmi spokojný, i keď pripúšťam, že ešte treba hýbať viacerými vecami. Nie sme bez organizačných problémov, čaká nás ešte veľa práce, ale zatiaľ som s celkovými prípravami spokojný," skonštatoval G. Aigner, ktorý k súčasnej problematike izraelských klubov a reprezentácie hrajúcich medzinárodné a medzištátne zápasy na neutrálnej pôde, dodal: "Od augusta musia izraelské kluby hrať na neutrálnych ihriskách. Pravidelne kontrolujeme geopolitickú situáciu v tejto krajine a zatiaľ nemôžem povedať, že sa to zlepšuje. K celej záležitosti sa UEFA vráti pred štartom 2. kola Pohára UEFA koncom septembra."

pb

Súvisiace články