Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Udavské už nebojuje o záchranu v súťaži

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 23:00

Udavské - Finančné problémy v terajšej neľahkej ekonomickej situácii má aj drvivá väčšina futbalových oddielov. Najviac to pociťujú tie, ktoré nemajú

sponzorov a aj mestské, alebo obecné úrady sa k nim obrátili chrbtom. "Keby nám nepomáhal obecný úrad, nedokázali by sme financovať náklady, ktoré súvisia s účinkovaním mužstva dospelých, dorastencov a žiakov v súťažiach, ktoré riadi východoslovenský futbalový zväz. Obec nám poskytuje autobus na dopravu, ale aj finančné prostriedky na ostatné záležitosti, ktoré súvisia s účinkovaním mužstiev v súťažiach. Tu nestoja bokom ani miestni sponzori, ktorí nám taktiež podávajú pomocnú ruku," tvrdí predseda futbalového oddielu v Udavskom Ján Hrin.

Zlepšené podmienky sa potom premietajú aj vo výkonoch mužstiev, čo Udavské v jesennej časti potvrdilo. Pred začiatkom súťaže si zaumienilo hrať tak, aby obsadilo po prvej časti súťaže miesto v prvej polovičke tabuľky. Toto sa mu naozaj podarilo, čo potvrdzuje šieste miesto, ktoré mu dáva nádej v jari zabojovať o vyššie priečky.

"Mohlo to byť aj lepšie, ale domáca prehra s Jasenovom nám pokazila celkové hodnotenie. Nebyť nej, mohli sme zimovať v tabuľke na bronzovej priečke. Sklamaní sme tiež z výsledkov posledných dvoch zápasov jesene, ktoré sme vysoko prehrali v Dlhom Klčove a Soli, čím sme si značne poškodili celkové skóre," povedal predseda Obecného športového klubu v Udavskom. Preto nikoho neprekvapilo, že sa na záverečnom hodnotení sezóny zúčastnila aj starostka obce Mária Šalatová, ktorá vo svojom vystúpení poďakovala trénerom i hráčom všetkých mužstiev za reprezentáciu obce. Zároveň vyjadrila presvedčenie, že v jari sa všetky mužstvá vynasnažia podávať kvalitnejšie výkony, čo by bolo najkrajším darom k 80. výročiu organizovaného futbalu v obci, ktoré pripadá na budúci rok. Najväčšiu radosť prítomným však urobila vtedy, keď im oznámila, že bol spracovaný projekt na výstavbu sociálnych zariadení a tribúny, čo by značne po ich vybudovaní zlepšilo podmienky pre futbalistov. Navrhla tiež, aby zástupcovia obce a futbalového klubu zasadli za spoločný stôl a poradili sa, ako naďalej zlepšovať úroveň futbalu v obci vo všetkých vekových kategóriách. Najväčšou zárukou toho, že sa tak stane už v jari je to, že kormidlo futbalu v obci držia v rukách bývalí ligoví hráči Pavol Roman, Štefan Komjaty, Jozef Jakica a Jozef Šalata, ktorí sú trénermi, ale zastávajú aj iné dôležité funkcie. Všetkým im stojí v čele už spomínaný Ján Hrin, ktorý je zanieteným funkcionárom a to je predpokladom, že futbal v Udavskom bude napredovať.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.