Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Udavské po zlepšenom výkone konečne vyhralo

Sportnet|Publikované 11. sep 2002 o 22:00

Udavské - Nemilým prekvapením pre priaznivcov futbalu v Udavskom boli doterajšie výsledky mužstva v piatej lige, skupine severovýchod. V prvých

štyroch zápasoch nezískalo ani bod a s pasívnym skóre 2:12 uzatváralo tabuľku. Prvé víťazstvo dosiahlo až v nedeľu, keď na domácom ihrisku porazilo Sačurov 3:1. Bolo to zaslúžené víťazstvo, pretože Udavské podalo bojovný výkon a hráči boli presnejší v zakončení, čo im v predchádzajúcich zápasoch chýbalo. Čo bolo príčinou slabej hry mužstva, čo sa zákonite prejavilo aj na výsledkoch mužstva sme sa opýtali osoby najpovolanejšej, prezidenta futbalového oddielu Jána Hrina.

"V úvode chcem povedať, že futbal v našej obci má bohatú tradíciu a na našom ihrisku sa začínali do tajov futbalovej abecedy zaúčať viacerí hráči, ktorí hrali za Humenné, ale aj za iné oddiely v najvyššej futbalovej súťaži. Spomeniem hlavne nášho terajšieho trénera Štefana Komjatyho, ktorý hral za Žilinu a trénera Zubného Pavla Romana, ktorý bol dlhé roky oporou Humenného. Ale aj v predchádzajúcich rokoch bolo naše mužstvo účastníkom I. B triedy, kde si nepočínalo najhoršie. Patričná pozornosť bola vždy venovaná aj výchove mladých hráčov, čo potvrdzuje aj súčasnosť, keď naši dorastenci sú účastníkmi IV. ligy. Patrí sa teda, aby sme v tradícii pokračovali a aj naďalej hrali taký futbal, ktorý by sa divákom páčil a prilákal na zápasy väčšie návštevy. Preto nás veľmi mrzí terajší stav a robíme všetko preto, aby sa výsledky mužstva zlepšili. Je to samozrejme podmienené kvalitným tréningom a zodpovedným prístupom hráčov k hre," priblížil nám situáciu v klube Ján Hrin. Názory funkcionárov futbalového oddielu, ale aj bývalých hráčov a priaznivcov Udavčanského futbalu na súčasnú situáciu v mužstve sú také, že terajší hráči nemajú taký záujem o prístup k hre, ako to bolo v predchádzajúcich rokoch. "Takýto názor mám aj ja. Takmer každý deň s nimi o tom diskutujem a hlavne na tréningoch zdôrazňujem, že musia svoj postoj zmeniť. Posledný zápas zo Sačurovom ukázal, že viacerí hráči si to uvedomili, čo sa prejavilo aj na ich výkonoch a tým aj na celkovej hre mužstva. Nechcem tým povedať, že už nemáme čo vylepšovať. Stále je potrebné zvyšovať tréningovú záťaž a zamerať sa hlavne na zlepšovanie kondičnej pripravenosti jednotlivých hráčov, celkový herný prejav mužstva a efektívnejšie zakončenie gólových príležitostí. Verím, že nedeľňajší výkon zopakujú hráči aj v nasledujúcich zápasoch a urobia všetko preto, aby sme sa odpútali z posledných priečok tabuľky. Keď sa tak nestane, budeme sa ďalej trápiť a to by sme nechceli, pretože našim cieľom je dobre reprezentovať obec," konštatoval tréner mužstva Štefan Komjaty. Je teda vidieť, že funkcionári futbalového oddielu v Udavskom robia všetko preto, aby terajšia nelichotivá situácia sa čím skôr vylepšila. Keď takto budú uvažovať aj hráči, je reálny predpoklad, že k zlepšeniu hry i výsledkov príde. Najbližší zápas hrajú Udavčania v nedeľu v Stakčíne a už tento derby zápas môže ukázať, či sa výkon mužstva zlepšuje. Ale priaznivci futbalu v Udavskom iste prídu aj na zápas starých pánov, alebo lepšie povedané bývalých hráčov Udavského a Jasenova, ktorý bude v sobotu o 15.00 hod. Chcú si ním pripomenúť bývalého hráča a starostu obce Jána Šalatu, ktorý tragicky zahynul pri autonehode.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.