Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Udalosť víkendu - Franko odstúpil z funkcie predsedu SLZ

Sportnet|Publikované 23. okt 2005 o 22:00

Delegáti konferencie Slovenského lyžiarskeho zväzu (SLZ), ktorá sa v sobotu uskutočnila v Poprade, vyslovili nedôveru predsedovi zväzu Vladimírovi

Frankovi a ten sa na základe výsledkov tajného hlasovania rozhodol podať demisiu. Zo 72 hlasujúcich vyslovilo V. Frankovi dôveru 19 delegátov, 48 hlasovalo za nedôveru a 5 sa hlasovania zdržali. Vladimír Franko by mal v najbližšom čase svoje rozhodnutie potvrdiť písomne listom predsedníctvu SLZ. Konferencia zároveň uložila predsedníctvu SLZ ustanoviť komisiu krízového manažmentu, ktorá pripraví návrh na vyvedenie zväzu z krízy. Martinčan Vladimír Franko vydržal vo funkcii šéfa SLZ iba niečo vyše roka. Na čelo športovej organizácie, ktorá dodnes nevyriešila kauzu s neoprávneným použitím finančných prostriedkov a porušením rozpočtovej disciplíny, ho zvolili 16. októbra 2004 na konferencii SLZ v Podbrezovej. Práve osoba V. Franka mala byť zárukou vyriešenia problémov a spriechodnenia toku finančných prostriedkov zo strany ministerstva školstva. Novozvolený predseda, ktorý vtedy nahradil vo funkcii dlhoročného šéfa SLZ Júliusa Dubovského, mal očistiť zväz od biľagu dlhodobej kauzy a upriamiť pozornosť na športovú stránku. Nestalo sa tak, aj preto V. Franko pod tlakom všeobecnej mienky vo zväze odstúpil.

"Na konferencii sa rokovalo seriózne, ani kritika neskĺzla mimo rámca slušnosti. Na druhej strane, keď som si to zosumarizoval, ani poriadne neviem, čo mi vytýkali, mal som pocit, že som v mojej správe delegátov presvedčil. Keďže však zo zákulisia už pred konferenciou prenikali rôzne tlaky a tie sa v podstate potvrdili, nemalo zmysel držať sa nasilu na tejto pozícii. Museli by ma odvolávať a zbytočne by sa všetko naťahovalo. Mrzí ma to, lebo som mal pripravenú a rozrobenú koncepciu, avšak dlhodobú a viacerí neprejavili trpezlivosť, respektíve v tom boli iné veci. Nevylučujem však, že sa povedzme o dva roky pokúsim znovu o podporu môjho projektu," reagoval pre TASR Vladimír Franko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.