Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Účasť Yzermana na olympiáde otázna, šanca pre Thorntona a Primeaua

TASR|8. feb 2002 o 10:19

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Účasť kanadského hokejového reprezentanta Steva Yzermana na olympijskom turnaji v Salt Lake City zostáva podľa domácich ...

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Účasť kanadského hokejového reprezentanta Steva Yzermana na olympijskom turnaji v Salt Lake City zostáva podľa domácich médií otázna. Center a kapitán detroitských Red Wings, ktorý figuroval v základnej osmičke nominovaných Kanaďanov, má chronické problémy s kolenom.

"Nerád by som hovoril hneď o nevyriešiteľnom probléme, no ak nebudem môcť hrať naplno, tak na olympiádu nepôjdem. Moju účasť na ZOH vidím teraz tak na 70 percent. Uvidíme ako sa celá situácia vyvinie," povedal na tlačovej konferencii Yzerman, ktorý sa zrejme rozhodol k spomínanému kroku aj pod nátlakom Wayna Gretzkého. Legendárny hráč s číslom "99" a súčasne generálny manažér kanadského tímu sa nechal počuť, že na olympiáde chce mať len úplne zdravých hráčov.

Yzerman, ako jeden z najlepších univerzálnych útočníkov NHL v ofenzíve i defenzíve, sa podrobil pred dvoma týždňami artroskopickej operácii. Svoje koleno plánuje otestovať v pondelkovom zápase NHL v Montreale a v stredu v Minnesote.

"Hovoril som o tom s Waynom pred týždňom a povedal som mu, že ešte ho v čas budem informovať. Ak sa nebudem citíť dobre v najbližších zápasoch, na olympiádu nepôjdem. Ak budem cítiť bolesti možno nenastúpim ani na zápas s Montrealom, odpoveď mi dajú nabližšie tri dni," povedal 36-ročný Yzerman, ktorý pôsobí v NHL už 19 sezón a s červenými krídlami získal Stanleyho pohár v rokoch 1997 a 1998.

V prípade, že držiteľ Ocenenia Lestera B. Pearsona z roku 1989, Conna Smytha z roku 1998 a trofeje Franka J. Selkeho 2000 sa olympijského turnaja nezúčastní, s najväčšou pravdepodobnosťou ho nahradí jeden z dvojice centrov Joe Thornton (Boston) alebo Keith Primeau.

Súvisiace články