Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Účasť profesionálov z NHL je na ZOH 2006 v Turíne neistá

TASR|30. máj 2001 o 10:26

New York 30. mája (TASR) - Dlhú tlačovú konferenciu pred druhým finálovým stretnutím medzi Coloradom a New Jersey absolvoval generálny komisár NHL Gary Bettman. Čelný predstaviteľ najuznávanejšej hokejovej ligy venoval najviac času účasti hráčov NHL n

gary bettman

a ZOH 2006 v talianskom Turíne.

Konečné rozhodnutie ohľadom účasti najväčších hokejových hviezd padne podľa jeho slov až po blížiacich sa ZOH 2002 v Salt Lake City. "Rozhodneme, keď sa skončí olympiáda v roku 2002. Teraz neviem na túto otázku odpovedať," vyhlásil jednoznačne Bettman, ktorý potvrdil aj pre taliansky olympijský turnaj iba 12 dňovú prestávku v NHL, rovnako ako tomu bude v Salt Lake City. Dva a pol týždňa prestávky v Nagane sú teda definitívne minulosťou.

Bezpochyby však bude NHL čakať hlavne na výsledky sledovanosti turnaja v Salt Lake City. Olympiáda v japonskom Nagane nebola totiž aj vďaka časovému posunu v Severnej Amerike priveľmi úspešná a podobná situácia sa môže vyvinúť i pri Turíne.

Posledným zaujímavým bodom tlačovej konferencie bola prípadná zmena formátu play off zo súčasného systému doma - vonku 2-2-1-1-1 na 2-3-2, čo by malo ušetrit nemalé finančné prostriedky. Podľa Bettmana je však väčšina tímov proti znovuzavedeniu tohto formátu, ktorý sa praktizoval v osemdesiatych rokoch.

Súvisiace články