Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Účasť hráčov NHL na olympiáde v ruskom Soči ostáva neistá

Komisár NHL Gary Bettman. (Autor: TASR)
SITA|16. feb 2013 o 09:19

V New Yorku rokovali zástupcovia NHL, NHLPA, IIHF a MOV.

NEW YORK. Ani piatkové rokovania nepriniesli rozhodnutie o účasti hokejistov z NHL na zimných olympijských hrách 2014 v Soči.

V New Yorku sa stretli komisár NHL Gary Bettman, šéf hráčskej asociácie NHLPA Donald Fehr, prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel a zástupcovia Medzinárodného olympijského výboru a po štvrtkových rokovaniach sa v piatok pokúsili nájsť zhodu na trojhodinovom spoločnom zasadnutí. To však neprinieslo žiadny konkrétny termín oznámenia konečného rozhodnutia o účasti hokejistov z NHL na ZOH 2014.

"Naše stretnutie bolo veľmi konštruktívne a nieslo sa v pozitívnej atmosfére. Všetky strany ponúkli svoje návrhy a teraz nás čaká práca na detailoch, aby sme dosiahli dohodu. Nemáme žiadny finálny termín, ale začíname pociťovať časovú tieseň, ZOH 2014 budú už o rok," uviedol na Twitteri IIHF Fasel.

Vedenie ligy i hráči zvažujú všetky následky, ktoré by malo prerušenie sezóny 2013/2014. Pri rozhovoroch s MOV a IIHF sú postoje ligy i hráčov na rozdiel od rokovaní o kolektívnej zmluve, pre ktoré bola vyše štyri mesiace výluka, zhodné. Definitíva by mala padnúť čoskoro. Národné hokejové federácie by ju chceli poznať najneskôr v máji, aby začali pripravovať všetky potrebné kroky k nomináciám.

NHL požaduje v prípade uvoľnenia hokejistov na ZOH niektoré ústretové kroky zo strany MOV. Liga by mala rada na svojich oficiálnych weboch k dispozícii zostrihy zápasov, ktoré MOV striktne vyhradil pre držiteľov práv. Majitelia klubov zvažujú, či prerušenie sezóny, prípadné zranenia hráčov a žiaden hmatateľný benefit sú pre nich výhodnou investíciou pre budúcnosť ligy. V prípade dosiahnutia dohody sa hráči z NHL predstavia pod piatimi kruhmi piatykrát po sebe.

Súvisiace články