Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

U favoritov sa zmohli len na lovenie setov

Sportnet|Publikované 19. dec 2008 o 23:00

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.skTohtoročné záverečné dvojkolo najvyššej domácej stolonotenisovej súťaže mužských celkov Lokomotíve Košice ani

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.sk

Tohtoročné záverečné dvojkolo najvyššej domácej stolonotenisovej súťaže mužských celkov Lokomotíve Košice ani trochu nevyšlo. U favoritov nielenže prehrala, ale nezískala ani jeden bod. Prehry sa dali čakať, išlo skôr o to, či východniari dokážu uchmatnúť niektoré čiastkové duely. Napokon sa museli zmieriť s trpkými porážkami 0:10.

KOŠICE. Zverenci hrajúceho trénera Petra Poľu sú momentálne na 7. priečke so ziskom 15 bodov. Strácajú dva body na Raču. Rovnako tak dvojbodový náskok majú pred Topoľčanmi. Po novom roku táto situácia sľubuje napínavý boj o každú pozíciu. Železničiari sa sústredili na duely, v ktorých videli reálnu šancu vyhrať (Ružomberok, Žilina, Topoľčany), pričom premrhali merania síl s B. Štiavnicou a Račou.

Nastúpili iba traja

Pelotón vedie podľa očakávania bez prehry ŠKST Bratislava pred Čadcou a tretím SATEXOM Bratislava. Naši sa naposledy najprv stretli so SATEXOM. Domáci postavili silnú zostavu (Baženov je v širšom kádri národiaku), opierali sa aj o legionárov - Číňana Qiao Long a Rusa Gaszimova. Hostia už skôr ako sa zápas začal, prehrávali minimálne 0:4. Prečo? Nastúpili totiž iba traja (Poľa, Papcun a Figeľ). "Till a Drábik ochoreli, dostali chrípku. Mohol som informovať kluby súperov, že nevycestujeme, a tak by sme si stretnutia odložili, ale dospeli sme k názoru, že je jedno, v akej zostave nastúpime. I tak by sme nemali nárok na priaznivý výsledok. Preto sme hrali iba v trojici," konštatoval P. Poľa. Do úvahy ešte prichádzalo nasadenie niektorého z hráčov béčka Lokomotívy, ale Sačurovský bol po operácii slepého čreva a navyše rezerva hrala dva razy doma. Bolo by preto nerozumné oslabovať aj tento kolektív. "Avizovali sme jednému i druhému rivalovi, že prídeme v oklieštenej zostave, aby neboli nejaké mediálne ohlasy, že flákame extraligu. Normy súťaže sme neporušili, minimálny počet borcov sme dodržali." Formálne Till bol uvedený, ako keby účinkoval, ale jeho vystúpenie bolo kontumované a súperovi sa bod za víťazstvo do štatistiky nepočítal, iba do celkového rezultátu. "Papcun mal najbližšie k víťazstvu. Za stavu 2:2 na sety v piatom sete viedol nad Gajdošom 8:4, a predsa prehral na osem. Je to trošku paradoxné, ale stáva sa to. V ďalšom dueli viedol 2:0 na sety a tiež podľahol rivalovi. I Figeľ mohol vyhrať, nebyť slabšej koncovky setov."

Zdramatizovali štvorhru

Za tejto situácie bolo nad slnko jasné, že proti ŠKST je ešte menšia šanca na lepší výsledok. Akurát prvá štvorhra bola dramatická. Papcun s Figeľom prehrali len 2:3. Pritom na druhej strane stola bol silný pár tvorený hráčom Bei He (dorastenecký reprezentant Číny) a slovenským reprezentantom Kobesom. Tesne prehral aj Poľa so Sekerom. "Prehra Jakuba Figeľa s Karasom, jeho kolegom z národiaku, bola tiež nečakaná. Predtým spravidla dominoval náš hráč." Inak, táto dvojica bude štartovať aj na dorasteneckom turnaji v Portugalsku. Dovedna teda v dvoch zápasoch Košičania uhrali len pár setov, ale taká je realita. Prestávku Lokomotíva využije na účasť na pohárové zápolenia vo Svidníku a v Snine. Začiatkom roka budú ďalšie akcie znovu vo Svidníku a v Gemerskej Polome a v polovici januára príde k slovu znovu extraliga. Lokomotíva privíta doma Holíč a Raču.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.