Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

U dépeemkárov nič nové, víťazstvo v lige je samozrejmosťou

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Košice - Nohejbalisti NK DPMK Košice zvíťazili v ligovej súťaži. To sa čalo. Že zvíťazia štýlom bez prehry, sa čakalo viacmenej tiež. Takže?

"Začiatok sezóny bol oproti predchádzajúcim slabší, aspoň čo sa týka hráčskej formy našich hráčov. Bolo to jednak kvôli tomu, že chalani boli vo veľkej kríze, hlavne, čio sa týka smečiarov. Mali isté výpadky, hlavne v januári - februári, nakoľko mali pracovné i študijné povinnosti. Odzrkadlilo sa to na na EPM, kde sme nezvíťazili. Forma však postupne gradovala, v lige sme neprehrali ani jeden zápas. A vyhrali sme i Grand Prix v Martine, v Slovenskom pohári sme zas boli v dvojiciach prví, druhí, treté, v trojiciach prví a druhí (DPMK A, B, C - pozn. red.). Takže vidieť, že tá forma stúpala, " hovorí tréner NK DPMK Jaroslav Žigala.

V súťaži jednotlivcov zvíťazil v SP Humenčan Tomčišák. V družstvách zatiaľ NK DPMK konkurenciu nemá. "Tam jednoznačne nad ostatnými vyčnievame. Máme širokú základňu, čo je naša výhoda. Vieme postaviť dve kvalitné dvojky, dve trojky a máme i singlistov."

Samozrejme, že kvalita ligy veľmi dépeemkárom v raste nepomáha, tréningy v NK DPMK majú často náročnejší charakter... "Liga, to je pre nás len niečo povinné. Aj preto dávam priestor mladým hráčom, z dorastu spomeniem Brutovského a Ižola. Môže nás akurát mrzieť, že sme niekedy hrávali kvalitnú federálnu ligu," aj zaspomínal Jaroslav Žigala. "Aj preto sa snažíme v lete absolvovať čo najviac turnajov v Českej republike. Tie sú na kvalitnejšej úrovni a majú kvalitnú účasť družstiev."

Hádzanári majú HIL-ku, hádzanárky majú WHIL-ku, basketbalisti majú pohár... Nohejbalisti majú k sebe vzťahovo možno najbližšie, v tejto hre už ide o osobné priateľstvá. Ale, pozrime sa na to z druhej strany, Česi asi spoločnú ligu so Slovákmi nepotrebujú. "Tak Česi určite nie. Skôr by sme to potrebovali my z DPMK. V posledných rokoch tu nemáme vážnejšieho konkurenta. Samozrejme, že by to bola i otázka financií. A toho, akých sponzorov si družstvá zoženú. A veru neviem, ako by sa to dalo finačne vykryť, zoberme si, že české družstvá by cestovali do Košíc a naopak," hovorí Jaroslav Žigala a už sa len zasmeje nad naším návrhom, aby sa NK DPMK presťahovalo do Senice. "Ďalším problémom je i to, že, ak si to zoberieme z našej strany: išli by sme hrať do Čiech, do Prahy, to je sobota a nedeľa. A nohejbal sa robí na amatérskej báze, každý má svoje zamestnanie, takže by bol problém i s tým..."

Najbližším programom hráčov NK DPMK je účasť na Veľkej cene Košíc alebo medzinárodnom turnaji O pohár riaditeľa DPMK 27. októbra. "Bude tu desať kvalitných družstiev, tie budú rozdelené do dvoch päťčlenných skupín. Prídu tri české družstvá, jedno rumunské, zvyšok tvoria slovenské. Maďari sa tentokrát neprihlásili, netušíme prečo."

Potom už bude nasledovať príprava na MS v maďarskom Szombathely, tie sa uskutočnia koncom novembra a začiatkom októbra. "Prakticky bude trvať celý november, začínajú ženy, ja mám s juniorkou saústredenie od 15. do 17.novembra, muži od 22. do 25. novembra muži. A toho 27. novembra už odchádzame na majstrovstvá sveta."

Konečná tabuľka

1. DPMP Košice1414070:1128

2. NK Hlohovec1410457:2920

3. Remppol Hlohovec148656:4416

4. Laborec Humenné147745:4214

5. Prometal Šaca146838:5112

6. Slávia Trnava146840:5212

7. ZSNP Žiar n/Hr.145938:5210

8. Terichem Poprad1401410:700

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.