Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

U Beňuškovcov sa radovala dcéra Petra

Sportnet|Publikované 23. okt 2005 o 22:00

Partizánske - K veľmi zaujímavému súboju došlo v piatkovom predohrávanom stretnutí šiesteho kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL)

medzi Partizánskym a Michalovcami. Na trénerskej lavičke domácej Slávie sedela Katarína Beňušková a na opačnej strane barikády bojovala o úspech Iuventy jej dcéra Petra. Z rodinného mikroduelu napokon víťazne vzišla 23-ročná spojka Michaloviec, pretože Zemplínčanky po tuhom boji vyhrali na hornej Nitre 18:17 (9:11). "Je o mne známe, že na hádzanú mám reálny pohľad a aj po piatkovom zápase musím konštatovať, že síce nevyhralo lepšie, ale šťastnejšie družstvo. Remíza by bola spravodlivejšia," konštatovala po stretnutí Katarína Beňušková, niekdajšia reprezentantka Československa, ktorá na Slovensku obliekala dresy Partizánskeho a Nitry. "Dcéra síce nepodala očakávaný výkon, no držala som jej palce. Strelila iba jeden gól, ale podľa tohto ukazovateľa by som ju nerada hodnotila. Spoluhráčkam šance predovšetkým pripravovala a musím priznať, že spomedzi hráčok Michaloviec bola najnebezpečnejšia," doplnila matka, ktorá je pre svoju jedinú dcéru športovým vzorom. Svojej ratolesti, ako vždy, držala palce a nič na tom nemenil ani fakt, že tentoraz sa ocitla v úlohe súperky. "Nielen ona, veď dres Iuventy obliekajú aj ďalšie odchovankyne Partizánske - brankárka Vaverková, krídelníčka Hodošková a ďalšia strelkyňa Školková. Poznáme ich detailne, pripravovali sme sa na ich silné stránky a ono to vychádzalo. Škoda len, že záver sme nezvládli a body viac-menej darovali Michalovčankám," mienila Katarína Beňušková, ktorá si na sklonku kariéry zahrala so svojou vtedy ešte len 16-ročnou dcérou rozlúčkový zápas v drese Partizánskeho.

Po zápase sa v rodine Beňuškovcov nič zvláštneho nedialo. Vari najšťastnejším členom famílie bol otec, takisto duša hádzanej v Partizánskom. Hoci ten prial úspech hlavne dcére, s blížiacim sa záverom "menil názor" a prikláňal sa k remíze... "Po stretnutí sme sa stretli všetci u nás doma, Petra sa nevrátila s družstvom domov. Podebatovali sme si a išli spať. Dcére budem naďalej držať palce a verím, že sa jej bude v Michalovciach dariť," sympaticky zakončila debatu.

Petra Beňušková toho veľa nenarozpráva, hovoria však za ňu hlavne výkony. Napätie z rodinného súboja však na sebe tajila. "Bol to zápas ako každý iný, veď v Partizánskom som už nastúpila aj vlani za Michalovce či predtým v drese Banskej Bystrice. Skončilo to pre nás dobre, hoci v závere sme mali na mále. A že na opačnej strane stála mama? Bolo to zaujímavé, no sústreďovala som sa hlavne na vlastný výkon. Som rada, že nám to vyšlo," dodala P. Beňušková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.