Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Týždňovú "zaberačku" odštartovali vysokoškoláci víťazstvom nad Zvolenom

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Prešov - Pre zástupcov východného Slovenska v extralige volejbalistov je tento týždeň netypický. Pohárové povinnosti ich súpera, VKP Bratislava, im

ho rozložili na niekoľko dní. Prvého súpera z 5. kola, Lokomotívu Zvolen, zdolali Prešovčania i Humenčania rovnakým skóre 3:1, policajti ich čakajú v stredu, respektíve vo štvrtok.

Hoci prešovských vysokoškolákov pokúšala v posledných dňoch nepríjemná viróza, splnili papierové predpoklady a proti Zvolenu si pripísali piate víťazstvo v sezóne, tretie za sebou. "Do zápasu sme vstúpili tak, ako si to predstavujem - daril sa nám servis, ktorý hostia neboli schopní odprijímať, my sme, naopak, prijímali veľmi dobre a malo to hladký priebeh. Žiaľ, už to tak býva, že družstvo za takéhoto vývoja poľaví v koncentrácii a presne to sa stalo aj nám v druhom sete, ktorý sme prehrali. Vo svojej koži sme neboli ani ďalej, v treťom sete bola cítiť nervozita a obavy o výsledok, ktorých sme sa zbavili až v záverečnom dejstve. Dá sa povedať, že sme zápas začali i skončili tak, ako by to malo z našej strany vyzerať. Útočne tentokrát zabral najmä Gešperík, ktorý si pripísal 23 bodov. Hráči postupne nachádzajú počas zápasov to, čo im vštepujem na tréningoch, hoci výkyvy v hernom prejave ešte sú," hodnotil posledné vystúpenie svojich zverencov tréner VK PU Richard Vlkolinský (na obr.).

Prešovčania tak vykročili do náročnej série štyroch domácich zápasov za sedem dní úspešne. V stredu ich čaká bratislavský VKP, v piatok Púchov a v sobotu Nové Mesto nad Váhom. Aj vzhľadom na spomínané zdravotné problémy, aj kvôli nabitému programu zvolil tréner trocha voľnejší režim. "Nebudem okolo zápasu s VKP robiť veľkú vedu, siliť to, rozprávať chlapcom vážne príhovory. Skôr sa budeme pripravovať individuálne s každým podľa toho, čo od neho budem chcieť. Hráči si potrebnú zápasovú pohodu musia vytvoriť sami, do toho im zasahovať nebudem," poznamenal prešovský tréner.