Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Týždeň podľa Sports Illustrated

Sportnet|11. nov 2003 o 00:00

Renomovaný zámorský magazín Sports Illustrated uverejňuje pravidelne hodnotenie uplynulých siedmich dní v NHL.

Plus: JOSE THEODORE, Montreal – Kanaďan zrejme nepokorí rekord Georgea Hainswortha v počte shutoutov v jednej sezóne – 22, zo sezóny 1928/1929. I tak sú 4 zápasy s čistým kontom pri 12 štartoch v tejto sezóne vynikajúcim výsledkom. Excelentné sú i ďalšie jeho ukazovatele – priemer 2,17 gólu na zápas a 91,3-percentná úspešnosť zásahov.

Mínus: JEAN SEBASTIEN GIGUERE, Anaheim – Je dosť šokujúce sledovať hru čerstvého držiteľa Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off. Gólman, ktorý bol ústrednou postavou vyraďovacích bojov o Stanley Cup, má na konte 8 prehier, priemer 2,99 inkasovaného gólu a slabú 89-percentnú úspešnosť zásahov.

Plus: OLEG KVAŠA, NY Islanders – Päť sezón bol pravý krídelník veľmi slabým hráčom. Aktuálne je však na ceste za 75 bodmi v základnej časti, čo by bol dvojnásobok jeho doterajšieho maxima. Tri góly zo štyroch v tejto sezóne mali prívlastok víťazné.

Mínus: WADE REDDEN, Ottawa – Nebodoval v posledných šiestich vystúpeniach a navyše si pripísal 5 mínusiek. Generálny manažér Senators John Muckler už vyjadril obavy z hry obrannej línie.

Plus: JONATHAN CHECHOO – Mohutný 23-ročný útočník už pred rokom zaujal, keď zaznamenal tri víťazné zásahy. Aktuálne je v produktivite dvojnásobne lepší. Svoje maximum z uplynulého ročníka by mohol vyrovnať už pred Novým rokom.

Mínus: RONALD FRANCIS, Carolina – So štyrmi bodmi, piatimi mínuskami v 13 dueloch je skúsený veterán v úvode svojej 23. sezóny veľkým sklamaním. Prepad produktivity čakateľa na členstvo v Sieni slávy je markantný: po 77 bodoch v 2001/2002 dosiahol pred rokom 57 bodov, aktuálne mu hrozí zisk okolo 30. Dnes nastupuje hokejový velikán až v treťom útoku.

(sb)

Súvisiace články