Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Týždeň podľa predstáv - tri zápasy = deväť bodov

Sportnet|Publikované 13. dec 2005 o 00:00

Humenné - Hokejisti spod Vihorlatu odohrali v minulom týždni až tri majstrovské stretnutia. Vo všetkých prípadoch sa stretli so súpermi z dolnej

polovice tabuľky a papierové predpoklady ziskom deviatich bodov potvrdili. Od hráčov to bol určite príjemný darček k 52. narodeninám trénera Jozefa Čontofalského.

S výnimkou zemplínskeho derby, keď HKM vyhral poľahky na trebišovskom ľade 10:0, boli merania síl v humenskom prostredí dramatické až do konca. V oboch prípadoch však štyri strelené góly na víťazstvo stačili (Levice 4:2, Senica 4:3). "Bolo to náročné. Levice nás riadne potrápili a piatkový zápas so Senicou bol tretím za štyri dni. Máme problémy so zostavou, súper bol v hre až do konca, takže viacerí z nás siahli na dno síl. Som rád, že trojbodový cieľ sa nám nakoniec podarilo splniť," potvrdil humenskú spokojnosť s výsledkami Ľuboš Sekula. Vedenia sa však ujali Záhoráci, vyhrali prvú tretinu, ale druhé dejstvo nakoniec rozhodlo o úspechu hokejistov HKM. "Po vyrovnávajúcom góle sme sa upokojili a bolo dobré, že sme v závere tretiny využili dve presilovky. Súper chcel hrať fyzický hokej, bolo veľa osobných súbojov a trestná lavica od polovice stretnutia bola iba málokedy prázdna. Možno to bola ich taktika, no vyťažili sme z nej my," konštatoval 22-ročný humenský obranca, ktorý prišiel pod Vihorlat v 11. kole a odvtedy obliekol dres HKM v 19 zápasoch. V samom závere stretnutia, keď v čase 58.30 min. odvolali Seničania brankára a o necelú polminútu znížili na rozdiel gólu však bolo všelijako... "Bolo to dosť "husté", lebo pred našou bránou boli štyria hráči súpera. Nakoniec sme to, určite aj so šťastím, zvládli. Hrali sme na päť "bekov", takže o to bol pre nás zápas náročnejší," dodal Ľuboš Sekula, ktorý sa zatiaľ zapísal do kanadského bodovania 6 gólmi a rovnakým počtom asistencií.

Problém s obrancami však netrápi iba Humenčanov, ale aj extraligové Košice. V týždni sa potichu šuškalo, že by práve tento odchovanec dubnického hokeja mal Selvekovcov posilniť. "Tréner mi čosi naznačil, no my máme problémy rovnakého druhu a ja ako hráč Humenného musím pomôcť najmä svojmu klubu. Samozrejme, záujem Košíc ma potešil, je to môj sen, dostať sa do extraligy a snáď sa mi podarí dostať sa k extraligistovi na skúšku," dodal Ľuboš Sekula.

Súvisiace články