Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tursunov dostal od ITF pokutu 5860 eur

SITA|Publikované 4. júl 2006 o 18:04

LONDÝN 4. júla (SITA, AP) - Ruský tenista Dmitrij Tursunov dostal od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) pokutu vo výške 5860 eur za nevhodné vzplanutie v zápase 4. kola mužskej dvojhry s Fínom Jarkkom ...

LONDÝN 4. júla (SITA, AP) - Ruský tenista Dmitrij Tursunov dostal od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) pokutu vo výške 5860 eur za nevhodné vzplanutie v zápase 4. kola mužskej dvojhry s Fínom Jarkkom Nieminenom. V šestnástom geme rozhodujúceho piateho setu za stavu 8:7 empajrový rozhodca Fergus Murphy potrestal Tursunova odobratím fiftínu za to, že údajne úmyselne smeroval jeden zo svojich úderov k čiarovému rozhodcovi. Po stretnutí, ktoré Tursunov prehral 2:3 (7:9 v rozhodujúcom sete), ruský tenista poťahoval Murphyho za ruku a mával mu popred tvár prstom. Podľa informácií ITF dostal hráč pokutu 1960 eur za úmyselné nastrelenie loptičky k čiarovému rozhodcovi a sumou 3900 eur potrestala jeho výmenu názorov s rozhodcom po skončení zápasu. Na pozápasovej tlačovej konferencii nazval Tursunov Murphyho idiotom.