Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Turné hráčov NHL štartuje v lotyšskej Rige, Slovensko hviezdy neuvidí

TASR|9. dec 2004 o 10:19

Riga 9. decembra (TASR) - Kráľovské privítanie zažili v stredu v lotyšskej Rige po dlhom 14-hodinovom lete viaceré hviezdy hokejovej NHL, ktorý na východe ...

Riga 9. decembra (TASR) - Kráľovské privítanie zažili v stredu v lotyšskej Rige po dlhom 14-hodinovom lete viaceré hviezdy hokejovej NHL, ktorý na východe Európy štartujú svoje turné po starom kontinente. Po presunutí do miestnej arény ich uvítal premiér Aigars Kalvitis a následne absolovovali prvé rozkorčuľovanie pred štvrtkovým zápasom proti miestnemu klubu Riga 2000, ktorý koučuje slovenský tréner Július Šupler.

"Ľudia sú nadšení touto akciou, dostalo sa nám neuveriteľnej pozornosti," vyhlásil brankár New Jersey a aktuálny držiteľ Vezinovej trofeje Martin Brodeur. "Je to zábava. Zvlášť pre tunajších priaznivcov. Nemyslím totiž, že sa hráči NHL tak skoro ešte niekedy objavia v Rige," dodal krídelník Minnesoty Alexandre Daigle.

Zápas tímu World Stars, tvoreného prevažne z klientov spoločnosti International Management Group (IMG), sa bude niesť v duchu spomienky na lotyšského útočníka Sergeja Žoltoksa, ktorý skonal nedávno na následky srdcového kolapsu. Desaťdňové charitatívne turné proti európskym tímom sa ďalej presunie do Ruska, kde hráči z profiligy odohrajú dva zápasy proti výberu ruskej superligy. V pondelok sa hviezdy NHL predstavia v Plzni, ktorá prebrala termín od Bratislavy. Práve v slovenskej metropole mal tím pod hlavičkou World Stars nastúpiť protí výberu ST extraligy, ale projekt stroskotal po tom, čo organizátor podujatia, spoločnosť Arena servis odstúpila tesne pred podpisom od zmluvy. Ako uviedol riaditeľ Arena Servis Roland Osvald, dôvodom tohto konania bolo odvolanie účasti viacerých osobností profisúťaže vrátane českej hviezdy Jaromíra Jágra, keď v kádri pre Primus World Stars Tour tak ostali iba dve výrazné postavy zámorských klzísk - Martin Brodeur a Rob Blake.

Plzenský duel vítajú najmä českí hokejisti vo hviezdnom výbere. Dominik Hašek už dohnal výpadok spôsobený zranením a už sa teší, ako si konečne nasadí novú masku vo farbách Senators. Pred domácim publikom nastúpil naposledy počas predchádzajúcej výluky v roku 1994, keď odchytal dva zápasy za materský klub z Pardubíc. "Bude to pre mňa neobyčajné stretnutie," povedal pre český server nhl.cz 39-ročný gólman, ktorý sa myšlienkami nevyhol ani aktuálnej situácii v NHL. "Keby som už nemohol hrať, bol by som veľmi smutný, ale musíme zahnať démona platového stropu pre budúcnosť hráčov a hokeja. Bettman sa stará o NHL, ale nestará se o chudobné tímy," dodal "Dominátor".

Turné hviezd po českej zastávke navštívi následne švajčiarsky Bern, švédske mestá Karlstad, Jönköping a Linköping a celú akciu uzavrú zápasy v nórskom Osle a Poľsku.

Program zápasov výberu Primus World Stars v Európe:

  • štvrtok 9. decembra Riga 2000, hrá sa v lotyšskej Rige
  • sobota 11. decembra All Star tím ruskej superligy (Moskva, Rus.)
  • nedeľa 12. decembra výber zahraničných hviezd ruskej superligy (Petrohrad, Rusko)
  • pondelok, 13. decembra HC Lasselsberger Plzeň (Plzeň, Česko)
  • streda 15. decembra SC Bern (Bern, Švajč.)
  • štvrtok 16. decembra BK Färjestad (Karlstad, Švéd.)
  • piatok 17. decembra HV 71 (Jönköping, Švéd.)
  • nedeľa 19. decembra Linköping (Linköping, Švéd.)
  • utorok 21. decembra výber nórskej ligy (Oslo, Nór.)
  • streda 22. decembra výber poľskej ligy (?)

Súvisiace články