Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Turnaj WTA Tour v Miami

SITA|Publikované 29. mar 2007 o 05:42

MIAMI 29. marca (SITA) - Po Ruske Anne Čakvetadzeovej a Belgičanke Justine Heninovej postúpili do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride aj Izraelčanka Šahar Peerová ...

MIAMI 29. marca (SITA) - Po Ruske Anne Čakvetadzeovej a Belgičanke Justine Heninovej postúpili do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride aj Izraelčanka Šahar Peerová a Američanka Serena Williamsová. Štrnásta nasadená Peerová zvíťazila suverénne nad dvadsaťštvorkou pavúka, Taliankou Tathianou Garbinovou 6:0, 6:3. Mladšia zo sestier Williamsových Serena, trinásta nasadená, si potom rovnako hladko poradila s turnajovou osmičkou, Češkou Nicole Vaidišovou 6:1, 6:4.

Serena Williamsová je jedinou z kvarteta semifinalistiek, ktorá už v minulosti triumfovala v miamskom Crandon Parku. Bývalá svetová jednotka a držiteľka 8 grandslamových titulov vyhrala tento superturnaj kategórie Tier I v rokoch 2002, 2003 a 2004. Zostávajúce trio sa objavilo v semifinále v Miami vôbec po prvý raz.


Súhrn výsledkov stredajších stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 mil. USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Miami:


Dvojhra - štvrťfinále:

Šahar Peerová (14-Izr.) - Tathiana Garbinová (24-Tal.) 6:0, 6:3

Serena Williamsová (13-USA) - Nicole Vaidišová (8-ČR) 6:1, 6:4


Semifinálové dvojice:

Anna Čakvetadzeová (9-Rus.) - Justine Heninová (2-Belg.)

Šahar Peerová (14-Izr.) - Serena Williamsová (13-USA)


Súvisiace články