Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Turnaj WTA Tour v Dauhe

SITA|Publikované 27. feb 2007 o 21:15

DAUHA 27. februára (SITA) - Slovenská tenistka Janette Husárová a Češka Květa Peschkeová postúpili do štvrťfinálového 2. kola štvorhry na turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna ...

DAUHA 27. februára (SITA) - Slovenská tenistka Janette Husárová a Češka Květa Peschkeová postúpili do štvrťfinálového 2. kola štvorhry na turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) v katarskej Dauhe. Tretie nasadené si v utorok za 82 minút poradili s indickým párom s voľnou kartou Neha Uberoiová, Šikha Uberoiová 6:2, 6:2. Vo štvrťfinále si zmerajú sily s úspešnejšími z večerného duelu Martina Hingisová, Maria Kirilenková (Švajč./Rus.) - Eleni Daniilidouová, Jasmin Wöhrová (Gréc./Nem.). S prvou spomenutou dvojicou si Husárová a Peschkeová poradili minulý týždeň v 1. kole v Dubaji 6:2, 6:4, s druhým tandemom prehrali začiatkom februára hneď na úvod v Paríži.

Ďalšia zástupkyňa slovenského tenisu v Dauhe Daniela Hantuchová určite neobháji svoj titul vo štvorhre na tomto podujatí. Ako prvá nasadená spolu Ai Sugijamovou museli totiž odriecť účasť v naplánovanom utorňajšom večernom stretnutí deblového 1. kola pre Japonkino zranenie pravej nohy. Túto nepríjemnú skutočnosť výrazne indikoval Sugijamovej skreč v popoludňajšom zápase 1. kola dvojhry proti Austrálčanke Alicii Molikovej za stavu 6:0, 2:6, 1:3. Namiesto jednotiek žrebu na duel proti Vere Duševinovej a Mare Santangelovej napokon narýchlo nastúpili Kolumbijčanka Catalina Castanová a Nemka Vanessa Henkeová, ale túto nečakanú šancu nedokázali využiť a prehrali 3:6, 0:6.


Súhrn výsledky utorkových stretnutí 1. kola dvojhry a dvoch zápasov 1. kolo štvorhry na tenisovom turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) v katarskej Dauhe:


Dvojhra - 1. kolo:

Alicia Moliková (Austr.) - Ai Sugijamová (Jap.) 0:6, 6:2, 3:1 - skreč, Sugijamová vzdala

Eleni Daniilidouová (Gréc.) - Selima Sfarová (Tun.) 6:0, 6:3

Maria Kirilenková (Rus.) - Anne Kremerová (Lux.) 6:1, 6:3

Kateryna Bondarenková (Ukr.) - Anna-Lena Grönefeldová (7-Nem.) 7:5, 4:6, 6:3

Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) - Meghann Shaughnessyová (USA) 3:6, 6:3, 6:2

Maria Elena Camerinová (Tal.) - Alona Bondarenková (Ukr.) 6:3, 6:4

Julia Görgesová (Nem.) - Ágnes Szavayová (Maď.) 6:2, 6:3

Patty Schnyderová (5-Švajč.) - Aravane Rezaiová (Fr.) 6:2, 2:6, 6:2


Štvorhra - 1. kolo:

Janette Husárová, Květa Peschkeová (3-SR/ČR) - Neha Uberoiová, Šikha Uberoiová (Ind.) 6:2, 6:2 za 82 minút

Vera Duševinová, Mara Santangelová (Rus./Tal.) - Catalina Castanová, Vanessa Henkeová (Kol./Nem.) 6:3, 6:0

Castanová a Henkeová nastúpili namiesto Daniely Hantuchovej a Ai Sugijamovej, ktoré ako prvé nasadené museli odriecť účasť pre Japonkino zranenie pravej nohy.


Súvisiace články