Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Turnaj WTA Tour v Aucklande - Hantuchovej stop v semifinále

SITA|Publikované 6. jan 2006 o 12:10

AUCKLAND 6. januára (SITA) - Účinkovanie druhej nasadenej hráčky Daniely Hantuchovej na tenisovom turnaji ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 145 000 USD) ukončila vo výbornej forme hrajúca ...

AUCKLAND 6. januára (SITA) - Účinkovanie druhej nasadenej hráčky Daniely Hantuchovej na tenisovom turnaji ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 145 000 USD) ukončila vo výbornej forme hrajúca Ruska Vera Zvonarevová, ktorá v piatkovom semifinále zdolala slovenskú ženskú jednotku hladko 6:2, 6:2.

"Dnes som viac bojovala s vetrom. Len ťažko sa dalo zistiť, kadiaľ fúka, lebo jeho smer sa neustále menil. Podmienky na dvorci tak boli veľmi náročné. Zvonarevová ťažila z toho, že sa s nimi lepšie vyrovnala," snažila sa nájsť príčiny prehry Hantuchová, ktorá čelila nielen vynikajúcom úderom súperky od základnej čiary, ale pribrzdili ju aj vlastné nevynútené chyby. Tentoraz ich urobila dovedna 30.

Pre 22-ročnú Hantuchovú to bola jedenásta semifinálová účasť na niektorom z podujatí okruhu WTA. Stále má na konte len jedno turnajové víťazstvo. V marci budú štyri roky, čo vtedy senzačne triumfovala v kalifornskom Indian Wells.


Dvojhra - semifinále:

Vera Zvonarevová (8-Rus.) - Daniela Hantuchová (2-SR) 6:2, 6:2

Marion Bartoliová (6-Fr.) - Naďa Petrovová (1-Rus.) 3:6, 6:4, 2:1 skreč - Petrovová vzdala pre zranenie

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.