Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Turnaj v Michalovciach ovládli české tenistky

Finalistky ženského turnaja Michalovce Cup 2014. Víťazka Karolína Muchová (vľavo) a porazená Jana Jablonovská. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 6. aug 2014 o 00:00

Vo finálovom súboji si poradila so Slovenkou Janou Jablonovskou.MICHALOVCE. Maratón tenisových zápasov v Michalovciach je za nami.

V uplynulých týždňoch sa na tamojších antukových dvorcoch TC Scorp uskutočnili tri turnaje za sebou, najprv dorastenecký Scorp Cup 2014, následne mužský Michalovce Cup 2014 a v nedeľu vyvrcholil ženský turnaj s rovnakým názvom.

Ten ovládli tenistky spoza našich západných hraníc, keď vo štvorhre sa najviac darilo páru Karolína Čechová – Nikola Horáková a vo dvojhre Karolíne Muchovej.

Spokojná aj napriek prehre

Jana Jablonovská sa do hlavnej fázy turnaja dostala vďaka voľnej karte od organizátorov. A prepracovala sa až do finále, keď porážala jednu Slovenku za druhou.

„Najprv som sa stretla s Karin Morgošovou, s ktorou som ešte nehrala, takže som nevedela, čo od zápasu očakávať. V prvom sete som sa však dostala do tempa a hralo sa mi dobre. Potom som nastúpila proti klubovej kolegyni Nikole Vajdovej, tiež som s ňou ešte nehrala, ale poznala som ju, takže som bola rade, že som ju porazila. V semifinále som narazila na Barboru Kötelesovú, v zime som ju už zdolala, tak aj na ňu som si verila,“ opísala cestu do finále J. Jablonovská, ktorá už na Češku Muchovú nestačila.

„Zo všetkých hrala najrýchlejší tenis a bola aj lepšia na nohách. Aj keď som na ňu nestačila, som spokojná s mojím účinkovaním. Prišla som do Michaloviec v dobrej hernej pohode.“

Bola trpezlivejšia

Finálové stretnutie dvojhry vyznelo jasne pre Karolínu Muchovú, ktorá svoju súperku zdolala 6:3 a 6:1.

„Bola som trpezlivejšia, a to asi aj rozhodlo, keďže Jana Jablonovská potom začala robiť viac chýb. Celkovo turnaj hodnotím kladne, hralo sa mi tu dobre, akurát som bola trošku zranená, fyzioterapeutka ma preto musela dávať dokopy každý deň,“ prezradila K. Muchovák, ktorú potešilo, že ženský Michalovce Cup 2014 vyznel na jednotku pre české hráčky.

Riaditeľ mužského aj ženského turnaja Tibor Lešniak po záverečnom zápase skonštatoval: „Som rád, že všetko dopadlo dobre. Možno si niekto povie, že nemá význam takéto turnaje robiť, ale niekde tie mladé hráčky musia začínať. Tieto podujatia sú pre nich najideálnejšie. Môžu na nich rozvíjať svoje tenisové schopnosti, takisto aj získať prvé body do rebríčka. Máme v pláne aj o rok organizovať tieto turnaje, dokonca uvažujeme nad zvýšením dotácie na 15 000 amerických dolárov.“

Výsledky:

Štvorhra – finále:
Karolína Čechová, Nikola Horáková (ČR-4) - Anna Katalina Alzateová-Esmurzaevová, Lenka Wienerová (Hol./SR-2) 7:6 (4), 6:3
Dvojhra – semifinále:
Karolína Muchová (ČR) - Nina Holanová (ČR) 7:5, 7:5
Jana Jablonovská (SR) - Barbora Kötelesová (SR) 6:1, 7:6 (5)
Finále:
Karolína Muchová (ČR) - Jana Jablonovská (SR) 6:3, 6:1

ra
Súvisiace články