Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Na koncoročnom šampionáte žien by mohlo hrať opäť až šestnásť tenistiek

Dominika Cibulková. (Autor: SITA/AP)
SITA|26. sep 2017 o 16:24

Ak by zmena prešla, zrejme by zanikli tzv. malé MS.

PETROHRAD. Tenisová asociácia žien (WTA) uvažuje o návrate formátu so šestnástimi hráčkami vo dvojhre na koncosezónnom šampionáte. Naznačil to šéf petrohradského turnaja Alexander Medvedev v rozhovore pre Sovetskij Sport v Sankt-Peterburgu.

"Stretneme sa so zástupcami WTA na tohtoročnom šampionáte v Singapure. Budúci model zatiaľ nie je jasný," priznal Medvedev.

"Vyjadrili sme však už náš názor - šestnásť hráčok považujeme za nevhodné riešenie. Stalo by sa z toho akoby radové podujatie. Dôležitý však, samozrejme, bude postoj druhej strany. Rozhodnutia musia padnúť do konca februára 2018," dodal.

Petrohrad sa spolu s Manchestrom, troma ázijskými dejiskami a jedným zatiaľ neznámym kandidátom uchádza o nástupníctvo po spomenutom Singapure, ktorý má s WTA zmluvu do sezóny 2018 vrátane, podotkol portál Tennis World.

Dodal, že v prípade návratu formátu so šestnástimi hráčkami by zrejme zanikli tzv. malé MS pod názvom WTA Elite Trophy. Zmena na osem aktérok singlového súperenia sa udiala od šampionátu 2003. V Singapure sa hrá počnúc sezónou 2014.

Súvisiace články