Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Turnaj bude mať novú víťazku

Sportnet|Publikované 8. júl 2006 o 00:00

Tenisový Wimbledon spozná dnes novú víťazku v dvojhre žien. Finalistkám Francúzke Amélie Mauresmovej aj Belgičanke Justine Heninovej-Hardennovej tento grandslamový titul zatiaľ v ich zbierke chýba.

Dvadsaťštyriročná Heninová-Hardennová vyhrala už päť Grand Slamov (Roland Garros 2003, 2005, 2006, Australian Open 2004, US Open 2003) a vo Wimbledone hrala vo finále v roku 2001.

Vtedy však podľahla Američanka Venus Williamsovej. Belgičanka hrá na londýnskej tráve vo veľkej forme, v šiestich doterajších zápasoch nestratila ani set. "Šance vo finále sú 50:50," povedala Heninová-Hardennová. "Veľmi túžim po víťazstve, ale bude závisieť aj od súperky, čo mi na kurte dovolí. Obidve hráme dosť často na sieti, bude to zaujímavý tenis." Justine bola pred zápasom emotívne naladená.

Spomínala na svojho starého otca, ktorý zomrel práve v deň, keď vo wimbledonskom súboji o prvenstvo podľahla V. Williamsovej. "Je to práve päť rokov, starého otca som mala veľmi rada. Takže na finále mám obrovskú motiváciu," poznamenala.

Z doterajších deviatich vzájomných zápasov má belgická tenistka aktívnu bilanciu 5:4, na tráve však proti sebe ešte nehrali.

"Vyhrať tento turnaj je snom každej tenistky, budem sa snažiť zo všetkých síl," vravela 27-ročná Francúzka, ktorá sa po troch predchádzajúcich semifinálových účastiach vo Wimbledone konečne prebila do finále. Svetová a turnajová jednotka stratila v doterajších zápasoch dva sety, vo štvrťfinále s Myskinovou a v semifinále s ďalšou ruskou tenistkou Šarapovovou hrala na tri sety. Mauresmová vyhrala tohto roku svoj prvý grandslamový turnaj Australian Open (vo finále jej vzdala Heninová-Hardennová pre žalúdočné problémy) a vo Wimbledone by mohla byť druhou francúzskou víťazkou po legendárnej Suzanne Lenglenovej z roku 1925. "Je to zvláštne, že odvtedy taký dlhý čas nevyhrala tento turnaj Francúzka. Verím, že v sobotu sa to zmení," doplnila Mauresmová.

(on)

Súvisiace články