Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Turnaj ATP vo Washingtone - finále

SITA|Publikované 6. aug 2006 o 21:00

WASHINGTON 6. augusta (SITA) - Víťazom tenisového turnaja ATP Legg Mason Tennis Classic (dotácia 600 000 dolárov, tvrdý povrch Decoturf) v americkom Washingtone sa stal Francúz Arnaud Clément. Dvadsaťosemročnému ...

WASHINGTON 6. augusta (SITA) - Víťazom tenisového turnaja ATP Legg Mason Tennis Classic (dotácia 600 000 dolárov, tvrdý povrch Decoturf) v americkom Washingtone sa stal Francúz Arnaud Clément. Dvadsaťosemročnému rodákovi z Aix-en-Provence dokázal jeho finálový súper - 19-ročný Brit Andy Murray vzdorovať len v prvom sete, ktorý však prehral v tajbrejku. Jedenásty nasadený hráč turnaja Clément vyhral napokon nad svojím súperom za 103 minút 7:6 (3), 6:2 a na svoje konto si pripísal štvrtý triumf na okruhu ATP, po Marseille druhý v tomto roku. Prvenstvo vo štvorhre patrí americkým bratom Bobovi a Mikeovi Bryanovcom.

Najvyššie nasadená dvojica z USA zdolala v nedeľňajšom finálovom dueli dvojky turnaja - austrálsko-zimbabwianske duo Paul Hanley, Kevin Ullyett 6:3, 5:7, 10.3 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra - finále:

Arnaud Clément (11-Fr.) - Andy Murray (8-V. Brit.) 7:6 (3), 6:2

Štvorhra - finále:

Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Paul Hanley, Kevin Ullyett (2-Austr./Zimb.) 6:3, 5:7, 10:3 (zápasový tajbrejk)