Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Turnaj ATP v Dubaji - Vo dvojhre triumf Roddicka

SITA|Publikované 8. mar 2008 o 18:51

DUBAJ 8. marca (SITA) - Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji v Spojených arabských emirátoch (dotácia 1,401 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) sa ...

DUBAJ 8. marca (SITA) - Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji v Spojených arabských emirátoch (dotácia 1,401 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) sa stal šiesty nasadený Američan Andy Roddick, ktorý v sobotňajšom finále zdolal prekvapenie turnaja - nenasadeného Španiela Feliciana Lopeza 6:7 (8), 6:4, 6:2.

Dvadsaťpäťročný rodák z Omahy na ceste za svojím 25. singlovým titulom v kariére dokázal zdolať vo štvrťfinále dvojku turnaja Rafaela Nadala (Šp.) a v semifinále aj tretieho nasadeného Srba Novaka Djokoviča. V Dubaji vychádzalo Roddickovi najmä podanie, veď zaznamenal spolu až 83 es. Dvadsaťšesťročný Lopez, ktorý má po finálovej prehre so svojím americkým súperom naďalej nepriaznivú bilanciu (0:4), vo svojom šiestom finále na okruhu ATP nepridal svoj druhý triumf (dosiaľ jediný primát má španielsky ľavák z Toleda z roku 2004 z Viedne). Lopez však nemusí smútiť, veď v Dubaji vyradil až troch nasadených hráčov - Rusa Nikolaja Davydenka (5.), Čecha Tomáša Berdycha (8.) a krajana Davida Ferrera (4.)


Výsledky - sobota:


Dvojhra - finále:

Andy Roddick (6-USA) - Feliciano Lopez (Šp.) 6:7 (8), 6:4, 6:2


Štvorhra - finále:

Maheš Bhupáthí, Mark Knowles (4-India/Bah.) - Martin Damm, Pavel Vízner (3-ČR) 7:5, 7:6 (7)


Súvisiace články