Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Turnaj ATP v Acapulcu vyhral Ferrer

SITA|27. feb 2011 o 11:13

Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Obierto Mexicano Telcel v mexickom Acapulcu sa stal Španiel David Ferrer.

ACAPULCO. Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Obierto Mexicano Telcel v mexickom Acapulcu (dotácia 955 000 USD, antuka) sa stal Španiel David Ferrer, ktorý si ako nasadená jednotka poradil s trojkou pavúka a krajanom Nicolásom Almagrom 2:1 na sety (7:6 /4/, 6:7 /2/, 6:2). Pre 28-ročného Ferrera ide o 11 triumf na hlavnom okruhu a zároveň druhý v Acapulcu, kde obhájil minuloročný titul.

"Nemyslel som si, že by som tu mohol zvíťaziť dvakrát za sebou. Práve som si však uvedomil, že toto je môj najlepší vstup do sezóny v doterajšej kariére. Dúfam, že si udržím formu," povedal Ferrer, ktorý vo finále premenil šesť zo siedmich brejkbalov, a na margo finálového merania síl dodal: "Bol to veľmi intenzívny zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. V rozhodujúcej sade sa ukázala moja lepšia fyzická pripravenosť, Nicolás začala kopiť chyby." Ferrer v kalendárnom roku 2011 odohral 16 duelov a iba dvakrát neuspel, okrem Acapulca triumfoval i na podujatí v Aucklande a na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open sa prepracoval do semifinále.

Almagro, ktorý sa v Acapulcu tešil v rokoch 2008 a 2009 má s Ferrerom bilanciu 0:6. Dvadsaťpäťročný rodák z Murcie, ktorý má na svojom konte v aktuálnej sezóne už dva primáty, ukončil svoju 13-zápasovú víťaznú šnúru a neúspech v Acapulcu zároveň znamená, že sa nestane prvým hráčom s triumfom na troch zo štyroch antukových turnajoch ATP Tour v Latinskej Amerike. "Som veľmi sklamaný, možno ak by som získal prvý set, bolo by to o niečom inom. Boli to však neuveriteľné tri týždne v Južnej Amerike, získal som dva tituly a raz som neuspel vo finále, mal by som byť na seba hrdý," vyhlásil Almagro.

Vo finále štvorhry uspeli semifináloví premožitelia Travisa Parrotta a Filipa Poláška - Victor Hanescu a Horia Tecau. Rumunský pár si poradil s brazílskou dvojicou Marcelo Melo - Bruno Soares pohodlne 2:0 na sety, keď súperom dovolil uhrať iba štyri hry.

Dvojhra - finále:

David Ferrer (Šp.-1) - Nicolás Almagro (Šp.-3) 7:6 (4), 6:7 (2), 6:2 za 162 minút

Štvorhra - finále:

Victor Hanescu, Horia Tecau (Rum.) - Marcelo Melo, Bruno Soares (Braz.-4) 6:1, 6:3 za 60 minút

Súvisiace články