Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Turnaj ATP Masters Series v Ríme - Druhým finalistom Nadal

SITA|13. máj 2006 o 19:53

RÍM 13. mája (SITA) - Po Švajčiarovi Rogerovi Federerovi sa do finále prestížneho antukového turnaja ATP Masters Series v Ríme (dotácia 1,87 mil. eur) prebojoval aj Španiel Rafael Nadal. Nasadená dvojka ...

RÍM 13. mája (SITA) - Po Švajčiarovi Rogerovi Federerovi sa do finále prestížneho antukového turnaja ATP Masters Series v Ríme (dotácia 1,87 mil. eur) prebojoval aj Španiel Rafael Nadal. Nasadená dvojka turnaja si v druhom semifinále hladko poradila s Francúzom Gaelom Monfilsom za 77 minút 6:2, 6:2. Iba 19-ročný Nadal potiahol svoju famóznu šnúru víťazných súbojov na antuke už na 52 stretnutí a ak v nedeľu zdolá vo finále Federera, vyrovná absolútny historický rekord Argentínčana Guillerma Vilasa. Ten vyhral svojho času na antuke 53 stretnutí v rade. Nedeľňajší súboj o celkové víťazstvo na Foro Italico v Ríme bude reprízou finále z predchádzajúceho turnaja série ATP Masters v Monte Carle, kde bol v štyroch setoch úspešnejší Španiel.

Nadal vyhral v nedávnom období na antuke okrem Monte Carla aj turnaj v Barcelone. Ak rodák z Mallorky dovŕši svoj víťazný turnajový hetrik z vlaňajška (Monte Carlo - Barcelona - Rím), zopakuje tak husársky kúsok bývalého antukového kráľa Rakúšana Thomasa Mustera z rokov 1995-96.


Dvojhra - semifinále - súhrn:

Roger Federer (1-Švajč.) - David Nalbandian (4-Arg.) 6:3, 3:6, 7:6 (5)

Rafael Nadal (2-Šp.) - Gael Monfils (Fr.) 6:2, 6:2


Súvisiace články