Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Turczyk: Doma berieme iba víťazstvo

Dvojica. Matúš Hudák (vľavo) a Pavol Turczyk pri rozohraní štandardnej situácie. (Autor: Jaroslav Glovičko)
Sportnet|Publikované 3. apr 2014 o 22:00

Jarná odveta IV. futbalovej ligy má aj s dvomi jesennými predohrávanými stretnutiami za sebou štyri kolá, v ktorých celok Vyšného Opátskeho neprehral.

Po víťazstve nad Stropkovom a remíze pod Spišským hradom získali zverenci trénera Marcela Alexandra dve víťazstvá. V derby s Haniskou to všetci priaznivci v domácom prostredí očakávali, no trojbodový zápis v Michalovciach bol príjemným prekvapením.

VYŠNE OPÁTSKE. K spomínaným štyrom úspešným duelom ešte hodno pripočítať ďalšie tri z jesene, v ktorých Opátske neprehralo a ťahá šnúru siedmich stretnutí bez prehry. Aj vďaka tomu sa prebojovalo na štvrtú priečku tabuľky.

Nečakaný strelec v Zemplíne

V ostatných dvoch stretnutiach v drese Opátskeho zaujali výkonmi viacerí hráči, medzi ktorými je aj Ladislav Šosták, ktorý v Michalovciach rozhodol svojím druhým gólom v sezóne o deviatom víťazstve svojho celku.

„Som rád, že som sa presadil, podali sme dobrý výkon a bolo jedno, kto strelí gól. Išli sme na duel s tým aby sme neprehrali a odviezli sme si tri body,“ povedal spokojným hlasom strelec jediného gólu.

Z dvoch stretnutí vydolovalo Opátske šesť bodov a naznačilo, že chce miešať karty v prvej trojke tabuľky.

Jedno víťazstvo ich delí od vedúcich Vysokých Tatier, čo pri trojbodovom hodnotení je zanedbateľný rozdiel.

„Výsledkovo nás vstup do odvety teší, ale herný prejav po zimnej prestávke ešte nie je taký, ako by mohol a mal byť. Pre nás je momentálne podstatné, aby sme naplno bodovali v domácom prostredí a pokúsili sa nejaký bodík uchmatnúť aj z trávnikov súperov. V polčase sezóny sme boli až v druhej polovici tabuľky, čo nás mrzelo, preto v odvete chceme byť v hornej časti peletónu. V derby s Haniskou sme herne neoslnili, ale na výsledku sa to neodzrkadlilo. Vedeli sme, že na michalovské béčko by to nemuselo stačiť. S týmto celkom máme priaznivú bilanciu a tak sme verili, že môžeme uhrať bod. Zo šiestich duelov sme štyri vyhrali a dva remizovali. Nevedeli sme, kto z áčka posilní rezervu, ale my sme sa zamerali na svoj výkon a v závere polčasu sme dali gól. Už do prestávky mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté, ale opäť sme nepremenili gólové príležitosti a potom sme sa obávali o výsledok až do konečného hvizdu rozhodcu,“ povedal na margo ostatného duelu kapitán Pavol Turczyk.

Nielen on, ale aj ďalší hráči nedali a tak gól nečakaného strelca rozhodol o zisku troch bodov.

Barca prišla o trénera Galka

Tie by Opátčania radi potvrdili v nedeľňajšom domácom stretnutí o 15.30 h s Barcou, ktorá z dvoch domácich duelov v rade vyhrala jeden.

Po dlhým sedemnástich kolách sa dočkala prvého víťazstva, ktoré však s Giraltovcami nedokázala potvrdiť.

Počas týždňa odišiel od mužstva tréner Jaroslav Galko, ktorý viedol zimnú prípravu a na hre mužstva bol cítiť jeho rukopis.

Namieril si to do košickej Lokomotívy. Tento odchod iste neprispeje k pokoju hráčov predposledného celku. V nedeľňajšom derby nemajú čo stratiť a na trénerskej lavičke sa predstaví duo Balogh – Šmelko.

„Nemôžeme si pripúšťať, že súper má nejaké vnútorné problémy. Musíme sa sústrediť na svoj výkon a od začiatku hrať nátlakovo. Iste, do plných to nebude ľahké, ale iste nájdeme recept na prekonanie prehustenej obrany súpera. Radi by sme pokračovali v našej úspešnej sérii a patrí sa, aby sme tri body z vonku v nedeľu potvrdili. Iný výsledok ako víťazstvo bude pre nás sklamaním,“ povedal Pavol Turzcyk.

Tabuľkové postavenie jasne pasuje do roly favorita štvrtý celok tabuľky, no neraz sa už presvedčili, že derby dokáže poriadne zamiešať karty.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.