Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Turanova víťazná premiéra

Sportnet|Publikované 21. sep 2008 o 22:00

Dôležitým víťazstvom sa uviedol na trénerskej stoličke Popradu nový tréner "kamzíkov" Tibor Turan. Jeho zverenci zdolali na domácom ľade nepríjemnú

Žilinu 3:2.

POPRAD. Podtatranci mali duel výborne rozohraný, keď v jeho polovici vyhrávali už 3:0. Hostia sa však nevzdali, gólom do kabíny vykresali iskierku nádeje a v záverečnej tretine druhým presným zásahom sa postarali o dramatickú koncovku. Tú však Popradčania zvládli a zaslúžene vyhrali.

"Sme veľmi radi, že sme vyhrali, bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. V závere sme si to trochu zbytočne skomplikovali, ale zvládli sme to a to je najdôležitejšie. Dostali sme síce dva góly, po ktorých sa súper vrátil do hry, ale vydreté víťazstvá sú najcennejšie," povedal nám nový hráč Popradu Marek Bartánus, ktorý prišiel na hosťovanie do konca sezóny z Košíc.

Mladíci zabrali

Robustný útočník nastúpil v prvej formácii po boku skúseného kapitána Krotáka s Jarolínom.

"Mne osobne sa hralo veľmi dobre a to i napriek tomu, že som mal pred zápasom problémy s chrbtom. Našťastie, nie je to nič vážne, do najbližšieho stretnutia by to malo byť v stopercentnom poriadku. Kroták i Jarolín sú veľmi skúsení hráči, ešte sa musím naučiť detaily, kde mám kedy byť na ľade. Je veľmi dobré, že v tomto zápase zabrali mladí chalani z tretej a štvrtej formácie, je to dôležité pre celé mužstvo," zdôraznil M. Bartánus, ktorému úzka ľadová plocha v Poprade vyhovuje.

Starší si musia zvyknúť

"Samozrejme je to iné ako v Košiciach, kde je poriadne "letisko." Na tomto menšom klzisku je to viac o bojovnosti, na ľade sa odohráva viac súbojov. Mne to vyhovuje. Naši starší hráči si na to musia postupne zvyknúť," doplnil M. Bartánus.

RICHARD HUDEČEK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.