Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Tuhý boj o posty ako hodená rukavica

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 00:00

Pomerne čerstvé je rozhodnutie vedenia klubu MFK Košice o zmene v realizačnom tíme B-mužstva. Ako je známe, Ladislav Totkovič a jeho asistent

Jaroslav Rybár ukončili účinkovanie na lavičke a ich pozíciu prebral trénerský triumvirát áčka na čele so šéftrénerom Jánom Kozákom.

KOŠICE. Jeho asistenti Jaroslav Galko a Ján Bodnár sa budú podieľať na príprave na zápasy i formovaní tréningového procesu a zároveň budú koučovať zverencov v prvoligových zápoleniach.

Prestávku neprijali

Zatiaľ sa vzhľadom na reprezentačnú prestávku uskutočnilo iba jedno meranie síl. Dosť málo na to, aby si noví kormidelníci urobili dokonalý obraz o potenciáli tímu, hoci nevhupli do nového prostredia ani sa nemuseli zoznamovať s kádrom. V Lučenci viedol rezervu Jaroslav Galko. Svojím spôsobom to bola pre neho zaujímavá rola, lebo po niekoľkých rokoch (naposledy ešte v Ličartovciach) vystupoval ako hlavný. "Rozhodujúce slovo pri určovaní zostavy a ďalších veciach má Ján Kozák, ktorý zastrešuje celkové dianie v oboch celkoch. Najbližšie v Rimavskej Sobote bude dirigovať tím Jano Bodnár," uviedol J. Galko. Nesúhlasil s názorom, že pauza v zápoleniach prišla vhod. "Podľa mňa nebol dôvod prerušiť súťaž. Prestávka prišla skoro po začiatku odvety a okrem toho hráči z prvého tímu, čo menej hrávajú, sa mohli udržať v hernej pohode."

Nebude to jednoduché

Béčko so svojím špecifickým poslaním sa musí popasovať aj s neustálou migráciou a obmieňaním zostavy. Na jednej strane sú posily z corgoňligového kádra vítané v záujme skvalitnenia jednotlivých formácií i postov, na strane druhej je tuhší boj o každý voľný fliačik na súpiske. Pre kmeňových hráčov B-tímu je to však hodená rukavica, aby boli k sebe nemilosrdní, pokiaľ ide o zvelaďovanie futbalového fortieľu. Ideálne by bolo, keby béčkari mali možnosť dostatočne sa vyhrať. No bez prepojenia so skúsenými a najtalentovanejšími jednotlivcami by sa pohýnali len s námahou. "Hovorili sme o tom s trénerom Kozákom, že tí, čo sú menej vyťažení v Corgoň lige - trebárs Kolbas či Kaminský - by mali zostať v tempe prostredníctvom vystúpení v prvej lige. Aby boli pripravení okamžite naskočiť na elitnú scénu, ak to bude aktuálne." Tréner Galko na margo možností riekol, že nie je jednoduché obstáť v silnej konkurencii a vyhrávať. Aj doma. "Taký Lučenec naznačil, že má svoju kvalitu, a to isté platí i o ďalších. " Klub má svoju filozofiu založenú na raste a triedení adeptov. Bodaj by každý rok vlastnú liaheň opustilo niekoľko mimoriadne nadaných. Lebo z toho by profitovali obe seniorské mužstvá. Rezerva sa chce udržať v súťaži a zároveň byť akýmsi útočiskom či odrazovým mostíkom pre mladíkov a adeptov prvého celku. "Nebude to rozhodne jednoduché, to treba povedať na rovinu."

Súvisiace články