Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tu máš nič a dobre ho drž! II.

Sportnet|Publikované 3. okt 2003 o 22:00

Len nedávno mali Vladimír Markovič a Stanislav Seman tlačovku k problémom košického futbalu a vo štvrtok ju zopakovali. Pravda, už bez hráčov.Tak

Len nedávno mali Vladimír Markovič a Stanislav Seman tlačovku k problémom košického futbalu a vo štvrtok ju zopakovali. Pravda, už bez hráčov.

Tak ako predtým, i teraz sa novinári nič nové nedozvedeli, aký projekt vymysleli obaja páni na záchranu futbalu v Košiciach. Jediné, čo zaujímavé odznelo - a to nebolo treba ani tlačovku - bolo, že sa chystá okrúhly stôl, na ktorom by mali byť zastúpené všetky zainteresované strany - majitelia klubu (bratia Vargovci), mesto Košice (primátor Z. Trebuľa), SFZ (F. Laurinec, D. Tittel), VsFZ (B. Benedik) a ľudia, ktorí chcú vo futbale pôsobiť, pomôcť mu (to je asi kategória vytvorená pre V. Markoviča). Trochu nás zarazilo, že na SFZ požiadali práve týchto dvoch pánov, aby o ich stretnutí informovali širokú novinársku obec... Napriek tomu, že košický podnikateľ V. Markovič na úvod povedal, že by bol veľmi nerád, keby sa písalo o nejakej skupine okolo Stanislava Semana, ktorá sa tu pasuje na záchranárov košického futbalu, lebo to celé nie je iba okolo ich osôb, tlačovka vyznela presne opačne - bola iba o nich dvoch. Kým Markovič vysvetľoval, ako boli na SFZ u Laurinca nájsť východiská z krízy a o príchode srbského investora, Seman sa viac venoval možnému konkurzu a hlavne svojej výpovedi. "Jediným iniciátorom toho všetkého, a je čas to teraz povedať nahlas, som bol ja a sprostredkovateľom stretnutia bol Jozef Hlaváč," povedal na margo strategického partnera z Partizanu Belehrad V. Markovič, ktorý akoby chcel opäť pripomenúť zabudnutý fakt. S. Seman kontroval zaujímavými vetami: "Uvažovali sme aj o takejto alternatíve záchrany košického futbalu - 1. FC Košice by sa dal do konkurzu. Sú splnené všetky podmienky tomu, aby konkurz nastal." Obaja páni hovorili suverénne, len kým neprišli otázky od novinárov na tému konkurzu. (Čo by mohol správca konkurznej podstaty predať, aby uspokojil nároky veriteľov, keď klub nemá štadión a vlastní kosačku a ešte dresy... Nič viac. A hráči sa predávať nemôžu.). Potom začali habkať a S. Seman ospravedlňujúco poznamenal, že on presne nie je fundovaný v týchto veciach a bude sa ešte musieť poradiť s právnikom. Znamená to, že prišiel nepripravený na tlačovku. Načo potom zbytočne zvoláva novinárov, keď poriadne nevie o čom hovorí a v takejto podstatnej veci tápa? To isté platí i pre podnikateľa V. Markoviča. My tiež nie sme v tomto smere zbehlí, ale stačil jeden telefonát a výsledok je taký, že až tak celkom nie sú splnené všetky podmienky, aby nastal konkurz. 1. FC Košice je združením právnických osôb (bratia Vargovci) a na takéto združenie nemôže byť vyhlásený konkurz!!! Na združenie právnických a fyzických osôb nemôže byť vyhlásený konkurz, nakoľko je to samostatný právny subjekt. Je to niečo iné ako občianske združenie. Tu je zásadný rozdiel! Obaja páni na minulej tlačovke strieľali vedľa, keď začali hľadať škodcu košického futbalu v jednom novinárovi, teraz si opäť nenastavili mieridlá (konkurz) a výsledok je totožný.

Do redakcie nám zavolal jeden fanúšik, ktorý sa rozčuľoval nad tým, koľko priestoru venujeme jednej výpovedi S. Semanovi a prečo sa vraj nestaráme aj o iných ľudí, čo robili po nociach, ktorí tiež dostali výpovede. Nezávisle od tohto telefonátu, tento bod na tlačovke nemal nič spoločné so záchranou košického futbalu a riešením krízy. Je to osobná vec S. Semana a bratov Vargovcov.

Znechutená novinárska obec sa opäť nič múdre nedozvedela, navyše informovala a zavádzala o konkurznom blufe a už ju pomaly prestáva baviť tento galimatiáš. Jeden náš kolega mal k takýmto vatovým tlačovkám zaujímavý slogan: tu máš nič a dobre ho drž. Presne to vystihuje štvrtkovú tlačovku, ale keďže tá v minulý týždeň v stredu tiež nemala žiaden efekt, žiada sa dopísať: II.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.