Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trvrdenia o zraneniach podľa Kövéra pritiahnuté za vlasy

Sportnet|Publikované 8. nov 2005 o 23:00

Košice Maďarské kluby sa už dávnejšie stali útočiskom slovenských hokejistov. Od vlaňajšieho leto pôsobil u našich južných susedov aj útočník

Gabriel Kövér. Zakotvil v prvoligovom Székesfehervári a začal s ním aj túto sezónu. No nedokončí ju, v tomto klube odchovanec košického hokeja skončil. Centra, ktorý väčšinu kariéry strávil v Košiciach sme zastihli doma. V prvom rade nás zaujímali okolnosti ta akých došlo k rozviazaniu kontraktu.

"Rozišli sem sa po vzájomnej dohode. Obe strany boli s niečím nespokojné. Sám si im naznačil, že po vyše roku by som rád odišiel. A aj oni sa vyjadrili v tom duchu, že sa som mnou rozlúčia, takže nebol problém. Už to tak nebolo také ako v minulej sezóne, ale nechcel by som to rozoberať," nemal chuť pitvať sa v tom čo bolo, vraj si po "rozvode" podali ruky a rozišli sa v dobrom, tak nech to tak aj ostane.

Kövér v tomto ročníku Interligy nežiaril tak, ako v minulom. Odohral sedem stretnutí, dal jeden gól a pri dvoch asistoval. "Nebolo to také ako pred rokom. To som o takomto čas mal na konte sedem gólov a tri prihrávky. Sám som cítil, že to nie je ono," priznal narážajúc na produktivitu, ktorá zaostávala za vlaňajškom. "Je možné, že si odomňa sľubovali, že budem rovnako úspešný, že sa mi bude dariť. Lenže odohral som pár stretnutí, góly neprichádzali. Zato sa dostavila nervozita, často sa menila skladba útokov. Viem, že čakali, že mužstvo potiahnem, ale chýbalo mi aj potrebné šťastie."

Z klubu, v ktorom pôsobil aj ďalší Slováci Palovčík či Búřil, ale aj našinci s maďarským pasom Šille a Ondrejčík podľa interpretácie agentúry zaznelo, že Kövér mal problémy s častými zraneniami. A aj preto údajne odišiel. "Na maďarskej internetovej stránke by ste našli trochu inú interpretáciu. Stojí tam, že sme sa rozišli po vzájomnej dohode. A vzhľadom na to, že som bol zranený, neboli moje výkony rovnaké ako predtým. Tie zranenie, to je trochu pritiahnuté za vlasy. Ešte v auguste som mal natiahnutý stehenný sval, stál som osem dní, v čase prípravných stretnutí. No a z majstrovských duelov som vynechal len jediný kvôli otrasu mozgu. Preto je pre mňa nepochopiteľné, ako to bolo interpretované. Kvôli otrasu mozgu som mohol stáť tri týždne, no ja som šiel hrať aj bez tréningu. Asi som spravil chybu," nahlas uvažoval Košičan. Keď sme sa ho opýtali, či je zdravotne v poriadku rezolútne vyhlásil: "Samozrejme!"

Možno do cudziny, možno na Slovensku

Kam sa hokejista Gabriel Kövér podeje? Musí si hľadať nový flek v rozbehnutej sezóne, čo nikdy nie je jednoduché. No on si po odchode z Maďarska nezúfa. "Všetko je v štádiu riešenia. Som na telefóne a čakám na nejaké informácie," povedal pokojným hlasom. Nechcel však konkretizovať okruh možných záujemcov. "Poviem len, že ide aj o zahraničie, ale rovnako je možné, že sa vrátim na Slovensko." (tt)

Maďarom nebude

Keď vlani odchádzal do Maďarska, okamžite sa začalo hovoriť, že by z neho mohol byť časom maďarský reprezentant. Šzékesfehevár mal záujem angažovať sa v tomto smere. "Predostreli to vtedy ako takmre hotovú vec, pritom to bola len vízia. Ja som sa jej nebrábil, no potom som zistil, že by som u našich južných susedov musel odohrať tri sezóny. Teraz je to už s maďarským občianstvom aj tak pasé. Nebolo to také horúce, ako sa to prezentovalo," ozrejmil Gabriel Kövér. (tt)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.