Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trpký futbalový osud mužstva spod Sorošky

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Jablonov - Popri nováčikovi zo Štítnika pôsobí v piatoligovej súťaži po jeho boku už ostrieľaný gemerský celok z Jablonova nad Turňou. Plynárom,

ktorí už niekoľko sezón hrajú v tejto súťaži, sa nedarí. Štítnik nezačal sezónu dobre, ale v ostatných štyroch kolách neprehral, nazbieral 7 bodov a dostal sa 10. priečku. Plynári vsietili iba tri góly a nezískali ani bod. Svoje posledné miesto v piatoligovej spoločnosti "uhájili" i v gemerskom derby s baníkmi, keď prehrali doma pod Soroškou 0:4. Jednou nohou sú Jablonovčania už v okresnej súťaži.

Jablonov potom v V. Lige dosahoval doteraz dobré výsledky a držal sa v minulých sezónach v strede tabuľky. Prežil účasť a pád mužstiev Gemerskej Polomy, Nižnej Slanej i aktuálneho okresného lídra z Kunovej Teplice. Nula bodov je však po siedmych dueloch novej majstrovskej sezóny trpký údel futbalového klubu spod Sorošky.

Situáciu futbalu pod Soroškou nám priblížil v minulosti úspešného reprezentanta ObFZ Rožňava na piatoligových ihriskách vedúci mužstva FC Slovtransgas Jablonov n/T. Pavol Kardos: "Vlani za nás hrávali futbalisti z Turne, ktorí tu hosťovali. Toto však skončilo, odišli dobrý hráči, ako Derján alebo Fifik, či Viszlay a my sme vsadili na dorastnecov, ktorým ešte piatoligové skúsenosti chýbajú," objasnil vznik problémov P. Kardos. Hrajúci tréner plynárov Štefan Korán sa vzdal po neúspechoch svojej činnosti v klube. Mužstvo začal od 6. kola trénovať Dušan Kebišek. "Naposledy trénoval dorastencov Tutrne nad Bodvou," vysvetlil P. Kardos.

Cieľom Jablonovčanov je záchrana. Po zlom štarte do sezóny im už v tomto súťažnom ročníka ani nezostáva. "Radi by sme si piatoligovú príslušnosť udržali. Už vlaňajšia odvetná časť nám nevyšla podľa našich predstáv, a preto si myslím, že by sme potrebovali získať dvoch-troch skúsených hráčov do zálohy a do útoku. Už sme sa posilnili dobrým futbalistom, keď do našich radov pribudol Zsolt Lipták z Kružnej na prestup a Kováč z Gemerskej Polomy na hosťovanie. Perspektívne však staviame našu budúcnosť na vlastných dorastencoch," uviedol P. Kardoš.

Udržanie piatoligových dresov bude v skupine Juhozápad pre celok STG Jablonov veľmi náročné. Nula bodov a vysoko pasívne skóre po siedmych kolách je tvrdým argumentom. Pre tých, ktorí náročnosť tejto súťaže poznajú, netreba veľa vysvetľovať. Ostatným stačí pripomenúť, že veľké mínus v tabuľke pravdy bude pre plynárov ťažké dohnať. Veď vlani zvonku priviezli iba 4 bodíky, dali rovnaký počet gól a dostali ich v 13 dueloch až 30. Napriek tomu, si fanúšikovia futbalu v hornom Gemeri želajú, aby Jablonov v V. Lige ostal. Jedna hanba z vyššej súťaže, totiž futbalu v Rožňavskom okrese stačí. Alebo nie?

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.